Skip to content Skip to footer

CV po angielsku – czy jest niezbędne?

Jedną z najważniejszych rzeczy jakie zrobić trzeba przed poszukiwaniem pracy jest niewątpliwie napisanie cv. Okazuje się, że często jest to trudne. Trzeba wiedzieć co powinno znaleźć się w cv, w jaki sposób przekazać informacje, a co więcej, coraz częściej konieczne jest napisanie cv po angielsku.

Dwie wersje cv

Warto zauważyć, że obecnie rynek pracy zwykle wymaga tego, aby napisać dwie wersje cv. Chodzi oczywiście o zwyczajne cv napisane po polsku jak i o angielskie cv. Nie ma wątpliwości, że biegła znajomość języka angielskiego jest dziś wymagana w większości zawodów. Pobieżna znajomość tego języka nie jest już wartościową kartą przetargową. Z tego właśnie względu wiele firm życzy sobie przesłania cv w języku angielskim, gdyż jest to pierwszy test naszej znajomości tego języka.

Warto zauważyć, że firmy czasem żądają angielskiego cv po to, aby sprawdzić umiejętności językowe kandydata do pracy, jednak czasami przyczyna jest nieco inna. W Polsce działa wiele zagranicznych firm, w których wysokie stanowiska zajmują osoby obcojęzyczne. Mozę więc być tak, że w danej firmie za rekrutację odpowiada osoba, która po prostu nie zna płynnie polskiego .W takiej sytuacji, napisanie cv po angielsku jest jedynym sposobem na to, aby nasza aplikacja do pracy została w ogóle rozpatrzona.

Własna inicjatywa

Bez dwóch zdań, czasem warto jest napisać angielskie cv nawet wtedy, gdy firma teoretycznie tego od nas nie wymaga. W niektórych branżach praca nawet na terenie Polski wygląda w ten sposób, że pracownicy nieustannie muszą porozumiewać się w języku angielskim. Jeśli praca do której aplikujemy właśnie tak wygląda warto podczas aplikacji wysłać cv w języku angielskim. Niewątpliwie, będzie nas to wyróżniało na tle aplikacji napisanych po polsku.

Bezbłędne cv po angielsku

Zdecydowanie kwestią najważniejszą jest to, aby w angielskim cv nie popełnić błędów. Jeśli bowiem je popełnimy, może to całkowicie przekreślić nasze szanse na otrzymanie pracy. Jeśli bowiem nie potrafimy spokojnie, w domu napisać poprawnie dokumentu po angielsku, prawdopodobnie nie będziemy w stanie posługiwać się sprawnie językiem angielskim w biurze. Pracodawcy o tym wiedzą, dlatego wyrzucają do kosza cv po angielsku, które napisane jest błędnie.

Niewątpliwie, jeśli nie jesteśmy pewni poprawności naszego angielskiego cv powinniśmy dać je do sprawdzenia komuś, kto zna język angielski lepiej od nas. Jeśli natomiast nadal nie jesteśmy całkowicie pewni, czy jest ono w stu procentach poprawne, lepiej wyślijmy cv po polsku.

CV po angielku pomoże Ci napisać firma https://kreatorzykariery.pl/pakiet-cv-i-lm-opis