Skip to content Skip to footer

Mieszkania w Legnicy – na co zwrócić uwagę?

Legnica – małe miasto położone na Dolnym Śląsku. Choć wydawać by się mogło, że tutaj nie ma praktycznie czegoś takiego jak rynek nieruchomości czy problemy z kupnem odpowiedniego mieszkania, to rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Tutaj bowiem sprzedaż rządzi się dokładnie takimi samymi prawami, a ponieważ popyt na mieszkania rośnie, warto wiedzieć, jak je wybrać?

Cena

Mieszkania w Legnicy mogą mieć przeróżne ceny. Od czego zależy taka cena? Przede wszystkim od tego, czy mieszkanie jest nowe czy też miało już właścicieli. Ponadto oczywiście cena zależy od metrażu, stanu wykończenia oraz lokalizacji. Podczas wyboru należy także być uważnym na szczegóły, czyli sprawdzać, jaki jest typ ogrzewania, czy są wymienione okna, czy jest bojler itp.

Ponadto trzeba dopytać, jakie są miesięczne koszta utrzymania mieszkania. Jednak tu również pytajmy dokładnie o wszystko. A zatem zapytajmy o media, internet, wywóz śmieci, ogrzewanie. Inaczej bowiem możemy kupić bardzo tanio mieszkanie, a szybko okaże się, że koszta utrzymania tego mieszkania znacznie nas przerastają.

Lokalizacja

Następnie trzeba koniecznie zwrócić uwagę na lokalizację wybranych przez nas mieszkań w Legnicy. Należy tu podkreślić, że kupno mieszkania to bardzo poważna inwestycja- nie należy zatem jej lekko traktować. Jeśli zapłacimy słono za mieszkanie, a okaże się, że do pracy będziemy dojeżdżać bardzo długo, to szybko zaczniemy żałować swojej decyzji.

Jak już mowa o lokalizacji warto także podkreślić, że przecież praca to nie wszystko. Każdy ma tutaj coś innego, co potrzebuje mieć w okolicy. Dla jednych będzie to supermarket, dla innych centrum fitness czy park z placem zabaw dla dzieci. Warto także wziąć pod uwagę to, czy mamy albo planujemy mieć dzieci. Wówczas bowiem dobra szkoła podstawowa w okolicy będzie naprawdę ważna.

Wygląd mieszkania

Na koniec oczywiście- nasze nowe mieszkanie w Legnicy musi nam się podobać! A zatem na początek spójrzmy na rozkład pomieszczeń- czy na pewno będzie odpowiedni, czy już wyobrażamy sobie wstępnie, jak zaaranżujemy nasze mieszkanie?

Oprócz tego zwróćmy jednak także uwagę na sam budynek. Mieszkanie bowiem może być śliczne, jednak brudna klatka schodowa, wybite okna, zaśmiecone podwórko szybko mogą spowodować to, że przestanie się ono nam podobać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud