Skip to content Skip to footer

Co to jest mop ze spryskiwaczem

Chyba każdy, kto chociaż jednokrotnie umył podłogę z wykorzystaniem mopa zgodzi się z tym, że jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze niż korzystanie ze ścierki. Mopy nie wymagają niewygodnego schylania się, a te ze spryskiwaczem ułatwiają pracę jeszcze bardziej.

Czym jest mop ze spryskiwaczem

Mop ze spryskiwaczem, zwany popularnie spray mop to innymi słowy taki mop, który nie wymaga użycia wiadra z wodą. Zamiast niego posiada w rączkę wbudowany pojemnik na wodę. Wbrew pozorom, rozwiązanie takie nie powoduje, że mop jest ciężki, wręcz przeciwnie, sprząta się nim bardzo wygodnie. Sprzątane powierzchnie nawilżamy natomiast dzięki spryskiwaczowi, który wbudowany jest w drążek. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy użyć więcej wody ze środkiem czystości do sprzątania tych powierzchni, na których znajdują się zabrudzenia szczególnie trudne do usunięcia.Mopy ze spryskiwaczem wyposażone są również w ściereczkę o dużej chłonności, która zamontowana jest na końcówce sprzątającej. W zasadzie nic prostszego, niż po skończonej pracy zdjąć taką ściereczkę ze spray mopa i wyprać w pralce.

Do jakich podłóg można używać mopa ze spryskiwaczem

Generalnie ten rodzaj mopa nadaje się do każdego rodzaju podłóg. Spray mop sprawdzi się zatem zarówno w przypadku, kiedy istnieje potrzeba umycia podłogi wykonane z kafelek, jak również z paneli czy deski drewnianej. Należy oczywiście za każdym razem wypłukać pojemnik, przed nalaniem innego roztworu wody ze środkiem czyszczącym.Przy wykorzystaniu spray mopa do mycia podłóg wykonanych z drewna czy paneli warto również zwrócić uwagę na to, z jakiej ściereczki korzystamy. Musi ona być wykonana z odpowiednio miękkiego materiału, takiego jak mikrofibra, aby nie powodowała zarysowań i uszkodzeń mytej podłogi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spray mopa

Przede wszystkim kupując takiego mopa należy najpierw rozważyć, do czego będziemy go wykorzystywać. Przykładowo, jeżeli zamierzamy myć od razu większe powierzchnie, warto wybrać mopa z odpowiednio dużym pojemnikiem. Natomiast wtedy, kiedy chcemy czasami przemyć coś jedynie punktowo, wystarczający będzie mniejszy pojemnik. Powinniśmy zwrócić również uwagę na rodzaj ściereczki, szczególnie jeżeli zamierzamy wykorzystywać mopa do mycia podłóg drewnianych, a również na łatwość jej odczepiania.Generalnie warto nabyć taki rodzaj mopa, z pewnością ułatwi on codzienne porządki, a wiele dostępnym modeli sprawia, że łatwo będzie dobrać odpowiedni do naszych potrzeb.