Wbrew reklamom nawet najładniejsze perfumy męskie nie sprawią, że wszystkie kobiety stracą dla ciebie głowę. Jednakże dobry zapach ma ogromną siłę oddziaływania na ciebie samego. Może poprawić zapach, może dodać pewności siebie, zwiększyć energię, chęć do życia. Jak wybrać ten idealny flakonik, by na co dzień tego doświadczać?
Najładniejsze perfumy męskie – nuty zapachowe odpowiednie dla mężczyzn
Wybierając się na zakupy do drogerii, warto dowiedzieć się, czego szukać. Rodzajów nut zapachowych jest co najmniej kilkanaście, jednakże dla mężczyzn najlepiej sprawdzają się trzy: drzewne, skórzane i ziołowe. Wykorzystywane są także nuty szyprowe, czyli bazujące na mchu dębowym i żywicach.
To właśnie one są uważane za najbardziej męskie. Oczywiście dobrze sprawdzają się także połączenia ich czy zapachy z innymi dodatkami. Jeśli szukasz delikatniejszych zapachów, warto sięgnąć po takie o subtelnych nutach owocowych lub nawet kwiatowych.
Najlepsze perfumy dla mężczyzn na różne pory roku
Jeden sprawdzony zapach na każdą okazję? Niestety nie! Aby świetnie czuć się z noszonym na sobie zapachem, należy znaleźć taki, który idealnie pasuje do zewnętrznej aury.
Kiedy tylko robi się cieplej, mamy ochotę na coś lżejszego, zrzucić zimowe kurtki i poczuć świeżość. Dlatego wtedy lepiej sięgać po delikatniejsze zapachy, może nieco ziołowe, może z delikatnie wyczuwalną nutą drzewną. Nawet najładniejsze perfumy męskie o intensywnym zapachu nie sprawdzą się latem. Zimą i jesienią można sobie pozwolić na cięższe zapachy, bardziej esencjonalne i wyraziste. I uwaga: to raczej opcja dla dojrzałych mężczyzn i pod warunkiem, że dobrze się z nim czują.
Perfumy, woda kolońska czy woda toaletowa?
W drogeriach rzadko można znaleźć same perfumy. Najbardziej dominują wody toaletowe lub wody perfumowane. Czym to się różni? Najważniejszą cechą odróżniającą jest procentowa zawartość olejków zapachowych w alkoholu. Od tego zależy czas utrzymywania się i intensywności zapachu na ciele, ubraniach i włosach.
Perfumy są oczywiście najbardziej intensywne. Zawierają około 40% olejków zapachowych. Są jednak najdroższe, więc o wiele częściej stosuje się wodę toaletową – od 5 do 10% olejków zapachowych (woda kolońska ma jeszcze mniej) i wodę perfumowaną – 10-15 % olejków zapachowych. Ta druga jest bardziej trwała i warto ją wybierać zwłaszcza na zimę i jesień. W czasie gorących dni woda toaletowa sprawdzi się znacznie lepiej, jest bowiem lżejsza.
Wybór odpowiednich perfum może nieco potrwać, ale warto zainwestować czas w poszukiwanie idealnego zapachu.