Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się lane perfumy?

Dla wielu osób używanie wysokiej jakości perfum to jedna z podstawowych zasad dbania o siebie. Najbardziej cenionymi są te, pochodzące od światowej sławy producentów, których cena potrafi być naprawdę wysoka. Jak się okazuje na rynku dostępne są wysokiej jakości zamienniki wyżej wspomnianych w dużo niższej cenie. Są nimi lane perfumy.

Perfumy lane czyli perfumy na mililitry

Lane perfumy to nic innego, jak odpowiednik perfum z tak zwanej najwyższej półki. W związku z tym, że podczas produkcji tych ostatnich nie ma możliwości ich opatentowania, różnorodne rozlewnie perfum wykorzystując ten fakt tworzą zapachy bardzo zbliżone do tych od znanych producentów.

Co ciekawe, nawet jeżeli producenci będą próbowali odtworzyć zapach i użyją do jego produkcji tych samych składników, to i tak nie uda im się tego osiągnąć. Powód? Różnorodne proporcje oraz pochodzenie produktów z plantacji o odmiennych cechach. W związku z tym faktem stuprocentowe podrobienie zapachu jest niemożliwe.

Różnice pomiędzy lanymi perfumami, a perfumami markowymi

Przede wszystkim, jako zasadniczą różnicę pomiędzy wyżej wspomnianymi, można podać ich cenę. Lane perfumy są znacznie tańszych od tych, sygnowanych przez światowej sławy producentów. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że twórcy markowych perfum wydają krocie na ich reklamę. W związku z powyższym, koniecznym jest uwzględnienie kosztów kampanii promocyjnej właśnie w cenie towaru.

Ponadto lane perfumy bardzo często dostępne są w butelkach o znacznie większej pojemności od tych oryginalnych. Dzięki temu starczają na dłużej. Ponadto możliwe jest ich dopełnienie, o czym nie ma mowy w tym drugim przypadku.

Plusy stosowania lanych perfum

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, perfumy lane są dużo tańsze od tych fabrycznie butelkowanych. W związku z tym faktem można zaoszczędzić sporo pieniędzy, jak i również pozwolić sobie na zakup kilku różnych zapachów i stosować je na rozmaite okazje. Plusem stosowania lanych perfum jest również fakt, że koszt za opakowanie ponosi się tylko raz. W momencie, kiedy dany zapach się skończy możliwe jest wybranie się po niego z wcześniej zakupionym flakonem i napełnienie go ponownie.

Ponadto wybierając się do sklepu oferującego perfumy lane, można samodzielnie zdecydować jaka pojemność butelki będzie dla nas odpowiednia. W przypadku perfum fabrycznie pakowanych z reguły do wyboru są jedynie dwa warianty. Dzięki temu można dokonać zakupu takiej ilości perfum, jaka faktycznie będzie nam potrzebna.