Skip to content Skip to footer

Zmiana pokoleniowa czyli jak zmieniła się organizacja urodzin dla dzieci

Organizowanie przyjęcia urodzinowego dla dzieci nie jest tradycją, która narodziła się w XXI wieku. Na pewno jednak w ostatnich latach bardzo zmienił się sposób organizowania urodzin. Dzisiaj wiele przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ma wyprawiane naprawdę wspaniałe urodziny w różnych salach zabaw.

Wymarzone urodziny

Można oczywiście dyskutować czy trzeba wyprawiać takie wystawne urodziny – czy nie wystarczy po prostu zaprosić do domu kilkoro kolegów i koleżanek dziecka, postawić do picia coś gazowanego a do zjedzenia kawałek domowego ciasta? Można. Jednak wiele dzieci chce mieć takie same urodziny jak ich rówieśnicy.

Bardzo często rodzice decydują się na zorganizowanie takich samych urodzin jak rodzice innych dzieci z grupy rówieśniczej dziecka. Jeżeli wszyscy organizują urodziny w sali zabaw, to nikt nie chce się wyróżnić. To podejście z jednej strony jest dobre, a z drugiej niekoniecznie. Między innymi takie podejście wyklucza z grupy rówieśniczej osoby biedniejsze, których nie stać na organizację urodzin w lokalu.

Uwaga na dietę!

Dzisiaj organizacja urodzin dla dzieci to nie lada wyzwanie. Trzeba zwrócić uwagę na mnóstwo aspektów. Między innymi trzeba zwrócić szczególną uwagę na nietolerancje pokarmowe i alergie u gości. Kiedyś każdy na urodzinach jadł to samo, raczej nie zdarzało się, żeby ktoś nie mógł zjeść ciasta czy innych dań. Dzisiaj wszystko jest możliwe.

Organizatorzy przyjęcia urodzinowego muszą mieć się na baczności. Trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte aby młody alergik nie zjadł na przykład orzechów czy czekolady jeżeli jest na nie uczulony. Zaproszenie na urodziny dziecka z alergiami i nietolerancjami to duże wyzwanie. Trzeba tego małego człowieka mocno pilnować.

Urodziny dla dziecka to fantastyczne wspomnienia

Praktycznie każdy człowiek ma jakieś wspomnienia ze swojego dzieciństwa – i dobre i złe. Warto pielęgnować te dobre wspomnienia. Warto też aby rodzice dbali, żeby tych dobrych wspomnień było jak najwięcej.

Urodziny dla dzieci i ich organizacja to ciężka praca i wyzwanie organizacyjne, ale na pewno warto to zrobić. Urodziny dla dziecka na pewno wywołają prawdziwy, szczery uśmiech na ustach małego człowieka. Zadowolenie dziecka i małych gości będzie bezcennym prezentem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju