Skip to content Skip to footer

Jak zapewnić gościom miejsce do palenia?

Gdzie obowiązuje zakaz palenia?


Zgodnie z prawem palenie wyrobów tytoniowych jest zabronione w miejscach takich jak szpitale, szkoły, przystanki autobusowe czy lokale gastronomiczno-rozrywkowe. Palenie w tego typu miejscach zagrożone jest karą grzywny. Również właścicielom wymienionych obiektów grozi wysoka kara za brak informacji o zakazie palenia.

Gdzie klienci mogą zapalić?


Aby klienci lub goście, którzy przebywają w miejscu objętym zakazem palenia, nie musieli wychodzić na papierosa poza teren lokalu czy instytucji, należy zapewnić im miejsce do palenia. Jeśli lokal rozrywkowy lub gastronomiczny posiada dwa lub więcej pomieszczeń przeznaczonych dla gości, to w jednym z nich może zezwolić na palenie tytoniu. Takie pomieszczenie musi być jednak wyposażone w odpowiednią wentylację. Jeśli lokal składa się tylko z jednego pomieszczenia, można założyć w nim palarnię. Palarnie są coraz bardziej popularne w różnych miejscach, co umożliwia palaczom „puszczenie dymka” bez obaw o konsekwencje prawne.

Jakie warunki musi spełniać palarnia

?
Aby w pomieszczeniu budynku objętego zakazem można było palić papierosy, konieczne jest odpowiednie wyposażenie takiego miejsca. Przede wszystkim palarnia musi być wyodrębniona od innych pomieszczeń w taki sposób, aby osoby niepalące nie musiały przez nią przechodzić. Pomieszczenie przeznaczone do palenia tytoniu musi być też odpowiednio oznakowane i wyposażone w system wentylacji lub filtrowania, który uniemożliwi wydostawanie się dymu z papierosów do innych części budynku. Profesjonalne palarnie kupisz u producenta http://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/ Tejbrant – palarnie, wiaty i zadaszenia.

Jak założyć palarnię?


Aby dostosować jedno z pomieszczeń do palenia tytoniu lub postawić w budynku palarnię, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią wentylację. Można samodzielnie zakupić i zamontować urządzenia, jednak są też firmy, które sprzedają i montują całe palarnie. Firmy takie bez trudu znaleźć można w internecie. Wystarczy zamówić usługę w jednej z nich, a jej pracownicy zajmą się przywiezieniem urządzeń, przygotowaniem i podłączeniem pomieszczenia dla palących.