Skip to content Skip to footer

Zalety sukni ślubnych do kolan

Suknie ślubne do kolan ostatnio robią się coraz bardziej popularne, szczególnie z uwagi na fakt, że za oknem mamy coraz więcej słońca i pogoda raczej nie sprzyja myśleniu o ciężkich balowych sukniach. Jakie zatem są zalety takich sukni ślubnych do kolan?

1) idealne na przyjęcia plenerowe

Latem czy wiosną coraz więcej osób decyduje się na ślub w mniejszym urzędzie czy kościele i następnie na wesele na świeżym powietrzu. Tu zdecydowanie suknie ślubne do kolan będą bardziej odpowiednie.

2) dodają lekkości i dziewczęcości

Ponadto takie suknie ślubne do kolan pięknie dodają lekkości. Panna Młoda wygląda młodo i dziewczęco, nieco łagodniej i romantyczniej niż w ciężkich, balowych sukniach.

3) podkreślają walory sylwetki

Tę zaletę trzeba jednak nieco bardziej rozwinąć. Bowiem nie jest tak, że suknie ślubne do kolan może założyć każda Panna Młoda. Generalnie bowiem takie suknie przeznaczone są dla osób o smukłych i zgrabnych nogach – w końcu to one właśnie są tu eksponowane.

A co do różnych rodzajów krótszych sukni… Przede wszystkim jest suknia ślubna prosta w odmianie tuby. Ona doskonała jest dla osób szczupłych, ceniących szyk i elegancję. Z kolei suknia ślubna prosta o fasonie greckim, odcinana pod biustem i pięknie opadająca zwiewnie w dół, doskonała jest dla wszystkich kobiet ceniących wolność i swobodę. Jest jeszcze suknia ślubna prosta w kształcie litery A – ona doskonale podkreśla piękne nogi i kobiecą sylwetkę. Warto jeszcze wspomnieć, że dość oryginalnym i ciekawym rozwiązaniem jest suknia ślubna do kolan, ale z delikatnym trenem czy prześwitującym tiulem do kostek. Często nawet jest on dość asymetryczny, co dodatkowo wygląda oryginalnie.

4) różnorodność stylów i rodzajów

Warto jeszcze zaznaczyć, że wbrew pozorom, takie suknie da się zaaranżować na modłę różnych stylów. Spotkamy tu bowiem koronkowe suknie bardziej staroświeckie i retro, błyszczące materiały glamour, bogate hafty na modłę princessek i wiele, wiele innych.

Ponadto warto jeszcze zaznaczyć, że w takich krótszych sukniach królują dodatki – ciekawie dobrane buty czy biżuteria.

5) przełamanie pewnej konwencji

Oczywiście także każda suknia do kolan – czy to prosta czy bardziej rozkloszowana a nawet z tiulem do kostek stanowi pewne przełamanie tradycji. Takie suknie zatem na pewno polubią buntowniczki, osoby lubiące iść pod prąd, mające artystyczną duszę.