Skip to content Skip to footer

Wyjazd na urlop a posiadanie psa – co zrobić z pupilem?

Osoby posiadające psy często stają przed dylematem, co zrobić z ukochanym pupilem podczas urlopu. Nie trzeba rezygnować z wakacji – czworonogowi wystarczy zapewnić odpowiednią opiekę. Jakie rozwiązania są najczęściej stosowane?

Pomoc bliskich

Najpowszechniejsza opcja to przekazanie czworonoga na czas wyjazdu znajomym bądź członkom rodziny. Ważne, aby był to ktoś, kogo zwierzę dobrze zna. W przeciwnym razie pies może czuć się bardzo nieswojo, odczuwać stres, tęsknić, a przy okazji stwarzać więcej problemów.

Osoba, które podejmie się opieki nad naszym pupilem powinna mieć na to nie tylko ochotę, ale również czas i warunki. Do tego musi znać zasady postępowania ze zwierzakiem i być godna zaufania. Zostawienie czworonoga pod opiekę komuś nieodpowiedzialnemu nie jest najlepszym pomysłem.

Opiekun lub hotel dla zwierząt

Wszyscy ci, którzy nie mają możliwości skorzystać z pomocy przyjaciół i rodziny, mogą zdecydować się na opłacenie profesjonalnej opieki nad zwierzakiem. W tym wypadku istnieją dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to wynajęcie osoby, która będzie odwiedzała czworonoga, zabierała go na spacery, karmiła.

Druga opcja to coraz popularniejsza usługa, jaką jest oddanie psa do specjalnego hotelu dla zwierząt. Rozwiązanie to cieszy się sporym zainteresowaniem i posiada z pewnością zalety, choć wielu ludzi ma pewne obiekcje dotyczące samopoczucia czworonoga w nowym, nieznanym miejscu.

Wakacje z psem

Inny sposób to po prostu zabranie psa ze sobą i spędzenie urlopu w towarzystwie pupila. Choć z początku wyjazd ze zwierzakiem może wydawać się problematyczny, to warto przemyśleć, czy nie będzie to tak naprawdę najlepsze rozwiązanie. Wspólne wakacje z psem mogą okazać się miłą przygodą, a jednocześnie gwarancją spokoju i poczucia bezpieczeństwa dla czworonoga i jego właścicieli.

Organizacja urlopu ze zwierzakiem nie jest dziś trudna. W Polsce powstaje coraz więcej miejsc noclegowych zapewniających możliwość spędzenia wakacji z psem. Wystarczy znaleźć odpowiedni hotel, spakować niezbędne akcesoria zwierzaka, a podczas pobytu zadbać należycie o swojego pupila, by zarówno on, jak i inni turyści czuli się komfortowo.