Skip to content Skip to footer

Uczelnie wyższe w Warszawie

Stolica Polski to bez wątpienia miejsce niezwykłe i nieco magiczne. Położenie w sercu Starego Kontynentu, frapująca historia i niebanalny klimat miasta to wybuchowa mieszanka, w której przenikają się wzajemnie wpływy kultury wschodniej i zachodniej Europy. Warszawa to także 15 uczelni publicznych i aż 63 prywatne szkoły wyższe.

Uczelnie wyższe w Warszawie

Stolica Polski słynie ze świetnych pedagogów pochodzących zarówno z kraju jak i z zagranicy. Wyjątkowo nowoczesna baza techniczna, a także niezwykle szeroki wybór specjalności i kierunków sprawia, że niemal każdy kandydat na studenta znajdzie tutaj coś dla siebie.
Jeśli dodać do tego wielką liczbę akademików, kawiarni, bibliotek czy ośrodków kulturalnych, z pewnością można traktować Warszawę jako akademicką stolicę kraju.

Uczelnie w Warszawie to bardzo szeroki wybór wśród kierunków prawniczych, ekonomicznych, medycznych, a także artystycznych. Niezwykłą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju filologie orientalne, psychologia, a także studia techniczne wymagające bardzo specjalistycznej wiedzy w niezwykle wąskiej dziedzinie nauki.

Do wyboru do koloru

Studia na wszystkich uczelniach w Warszawie prowadzone są zarówno w trybie dziennym, jak i wieczorowym czy też zaocznym. W każdym z tych przypadków można skończyć edukację na poziomie dyplomu licencjata, inzyniera lub magistra, albo kontynuować zdobywanie wiedzy na studiach doktoranckich III stopnia.

W Warszawie nie brakuje również bardzo szerokiej oferty studiów podyplomowych i specjalistycznych kursów organizowanych we współpracy z Unią Europejską. Niemal w każdym semestrze otwierane sa nabory na nowe specjalizacje i ciekawe zajęcia tematyczne.

Polska stolica nauki

Uczelnie w Warszawie przodują we wszystkich ogólnopolskich rankingach szkół wyższych. Oferują bardzo szeroki wachlarz kierunków. Poza tym nie ulega wątpliwości, że znalezienie pracy po uzyskaniu wykształcenia w stolicy jest bardziej naturalną konsekwencją kilku lat przygotowań niż męczącym i długotrwałym procesem pełnym stresu i niepewności.

Warszawa ciekawi też swoją niezwykłą odmiennością, a jednocześnie zachwyca nietuzinkowym charakterem i silną indywidualnością. Warto poddać się urokowi tej niezwykłej metropolii, która tak wspaniale i brawurowo podniosła się z kolan po zakończeniu II Wojny Światowej.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.uczelnie.pl