Skip to content Skip to footer

Sztuczne rzęsy – co warto wiedzieć

Rzęsy są atrybutem kobiecego piękna. Pożądamy mieć długie, pełne objętości i gęste rzęsy. Co jednak kiedy natura nie obdarzyła nas tymi walorami? Szukamy rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć się efektem pięknie oprawionych oczu. Stosujemy odżywki do rzęs bądź udajemy się do kosmetyczki na zabieg przedłużania rzęs. Czy jest to jednak do końca bezpieczne dla naszych oczu i naszych naturalnych rzęs?

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym polega na doklejaniu pojedynczych rzęs do naszych naturalnych. Efekt – jakim są długie, gęste i lekkie rzęsy – utrzymuje się przez około 3-4 tygodnie. Gdy wypada nam naturalna rzęsa (a jest to całkiem normalne) to wraz nią tracimy jedną rzęsę sztuczną. Całość efektu na tym nie cierpi. Doczepianie takich rzęs jest to zabieg pracochłonny i nie ma nic wspólnego z doklejaniem kępek czy całych pasków sztucznych rzęs w zaciszu domowym. Tu potrzeba specjalisty.

Kosmetyczka profesjonalista czy amator?

Chcąc przedłużyć, czy zagęścić rzęsy powinniśmy sprawdzić najpierw czy kosmetyczka którą zamierzamy odwiedzić ma już doświadczenie w tym fachu czy może jest początkującą lub amatorką. Przedłużanie rzęs jest zabiegiem wymagającym dokładności, precyzji i zdolności manualnych. Jeśli rzęsy zostaną źle doklejone to może wiązać się to z pewnymi powikłaniami. Mogą one doprowadzić do odklejania się sztucznych rzęs wraz z wyrwaniem naturalnych. Wówczas nasze pozbawione rzęs oko będzie wymagało regeneracji a odrastającym z czasem nowym rzęsom będzie potrzebna odżywka do rzęs. Pozwoli ona na wzmocnienie rosnących włosków ich stymulację i odżywienie.

Co dalej po zdjęciu sztucznych rzęs?

Kiedy przyjdzie już czas na odklejenie naszych doczepianych rzęs to musimy liczyć się z pewnymi zniszczeniami. Pełna regeneracja rzęs może trwać nawet przez kilka miesięcy od czasu ich zdjęcia lub zakończenia stosowania. Aby przyśpieszyć ten proces konieczne będą preparaty do regeneracji. Tu z pomocą znowu przyjdzie odżywka do rzęs oraz zaniechanie codziennego stosowania kosmetyków takich jak tusz do rzęs. Jeśli skóra powiek nie została podrażniona to idealna będzie odżywka która w składzie będzie zawierała bimatoprost. Jest on głównym aktywizatorem odżywek do rzęs. Pożądana stanie się wówczas także stymulacja rzęs od wewnątrz poprzez stosowanie odpowiednich suplementów diety. W ich składzie znajdują się witaminy z grupy B, kolagen i skrzyp polny.

Odżywki do rzęs dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.