Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo dbać o nasze paznokcie u rąk?

Pielęgnacja dłoni, to pojęcie, w skład którego wchodzi bardzo dużo różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Musimy jednak wiedzieć, że które z nich okażą się w naszym przypadku najskuteczniejsze. Pielęgnacja dłoni oraz zadbanie o to, aby wyglądały one estetycznie i schludnie, to pierwszy krok do tego, aby to właśnie nasze dłonie stały się naszą wizytówką. Jak jednak o to zadbać? Sprawdźmy!

Przede wszystkim – zadbaj o czystość paznokci

Najbardziej podstawowym elementem, jeśli chcemy prawidłowo zacząć pielęgnację paznokci u rąk, jest zadbanie o to, aby nasze paznokcie były czyste. Brud za paznokciami czasem się zbiera – szczególnie, jeśli wykonujemy ciężką pracę. Warto jest jednak zadbać o to, aby zawsze, kiedy tylko go zauważymy, skutecznie go usunąć. Pielęgnacja paznokci u rąk, to przede wszystkim zadbanie o to, aby nasze paznokcie były czyste. To jednak dopiero początek naszej drogi.

Po drugie – modelowanie paznokci

Kolejnym, bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o pielęgnację paznokci, jest modelowanie ich. Paznokieć musi mieć odpowiedni kształt. Nadajmy go poprzez odpowiednie spiłowanie go. Zabieg ten możemy wykonać zarówno w domowym zaciszu, jak również w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Prawdą jest jednak to, że paznokcie muszą wyglądać schludnie. Nadanie im odpowiedniego kształtu, to pierwszy krok do tego, aby ten stan osiągnąć.

Wycinanie skórek

Skórki przy paznokciach to zmora wielu kobiet. Jeśli jednak chcemy, aby nasza pielęgnacja paznokci została wykonana w sposób odpowiedni, powinnyśmy regularnie usuwać pojawiające się skórki. W ten sposób, zapewnimy sobie piękny i schludny wygląd naszych dłoni. Nic nie będzie nam haczyć czy zawadzać. Nie pojawią się też żadne ranki powstałe na skutek oderwania się skórki.

Malowanie paznokci – ostatni krok do pięknych i schludnych dłoni

Kiedy mamy już czyste, wymodelowane paznokcie, pozbyłyśmy się skórek, pora przejść do ostatniego kroku, który wchodzi w skład szeroko pojmowanej pielęgnacji dłoni. Malowanie paznokci, to zabieg, który z pewnością sprawi, że będą one wyglądały przede wszystkim ładnie. Pielęgnacja paznokci u rąk ma właśnie taki cel – sprawienie, aby nasze dłonie i paznokcie, wyglądały ładnie. Możemy zatem pomalować paznokcie zarówno lakierem tradycyjnym, jak również zdecydować się na metodę hybrydową. Każdy z tych sposobów, będzie dobry, jeśli tylko zostanie wykonany prawidłowo.