Skip to content Skip to footer

Szczyrk atrakcyjny latem i zimą

Beskid Śląski nie jest najwyższym pasmem górskim w Polsce. Jednak położony w tych górach Szczyrk coraz częściej jest nazywany zimową stolicą Polski, zabierając ten tytuł Zakopanemu. I nie jest to gołosłowne.

Doskonałe warunki zimowe

Specyficzny klimat Szczyrku sprawia, że zimowe warunki utrzymują się tu stosunkowo długo. Wykorzystują to skrzętnie przedsiębiorcy, budując liczne wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Znajdują się tu też koleje linowe, którymi można wjechać na Skrzyczne. Warto choć raz się nimi przejechać, żeby podziwiać wspaniałe widoki. Nie można też zapomnieć o skoczniach narciarskich, na których trenują i rywalizują w zawodach skoczkowie.Szczyrk noclegi też oferuje w różnej lokalizacji i w różnych cenach. Dla zamożniejszych i bardziej wymagających są apartamenty szczyrk, które cieszą się sporą popularnością. Ale i tańsze noclegi Szczyrk też oferuje w kwaterach prywatnych, pensjonatach czy schroniskach. Mimo sporej liczby miejsc noclegowych lepiej zamówić je jeszcze przed sezonem zimowym, a zwłaszcza apartamenty Szczyrk.Oczywiście narciarz musi też coś zjeść. Do dyspozycji ma liczną sieć barów i restauracji z kuchnią regionalną, polską i międzynarodową. Nie brakuje też miejsc z szybkimi daniami typu kebab czy hamburgery. Także w wielu pensjonatach można liczyć na doskonałe domowe posiłki.

Latem na piechotę

Ale atrakcje Beskidu Śląskiego nie kończą się na zimie. Szczyrk noclegi oferuje przez cały rok, bo przez cały rok warto tu zaglądać. Wiosną, latem i jesienią można wędrować po licznych szlakach i podziwiać przyrodę i widoki. W górach można natknąć się na liczne wypasy owiec i spróbować miejscowych wyrobów kulinarnych. Niekoniecznie noclegi Szczyrk zapewnić musi. Można nocować też w okolicznych schroniskach. Niektóre z nich mają długą historię.Sam Szczyrk i okoliczne miejscowości są połączone bardzo dobrą siecią dróg. Można więc obejrzeć pięknie zachowane liczne zabytki architektury, także tej ludowej.

Warto wspiąć się na okoliczne szczyty, które choć niezbyt wysokie, to są dość wymagające i trzeba nieraz nieźle się natrudzić, żeby je zdobyć. Dla miłośników pieszych wędrówek są wytyczone szlaki.

Po trudach wędrówek można odpocząć w pływalni lub termach.