Skip to content Skip to footer

Modelowanie ciała

Nadmiar tkanki tłuszczowej dla wielu osób jest sporym problemem, którego próbują się pozbyć w różny sposób.
Diety, ćwiczenia, a nawet zabiegi modelujące ciało – wszystko to, aby pochwalić się piękną i zdrową sylwetką nie tylko latem, ale o każdej porze roku.

Zabiegi modelujące ciało

Wyróżnia się kilka metod, które pomagają doprowadzić ciało do odpowiedniej formy. Można zdecydować się na operację, ale skalpel zazwyczaj kojarzy się z bólem i niechcianymi bliznami. Dlatego wprowadzone zostały zabiegi, w których zastosowane jest promieniowanie lasera. Wyróżniana jest tutaj liposukcja laserowa i lipoliza laserowa. Zabiegi z wykorzystaniem promieniowania laserowego są bezpieczne dla ciała. Pojawienie się skutków ubocznych jest minimalne, choć bezpośrednio po zastosowaniu lasera może pojawić się zaczerwienienie lub delikatne wybroczyny. Na szczęście wymienione dolegliwości szybko mijają.

Lipoliza i liposukcja – czy to ten sam zabieg?

Lipoliza laserowa to nieinwazyjny zabieg, podczas którego poprzez niewielkie nacięcie w odpowiedniej partii ciała wprowadzany jest laser emitujący wiązkę światła. Promieniowanie rozbija jedynie tkankę tłuszczową oszczędzając przy tym nerwy i naczynia krwionośne. Rozbity tłuszcz pozostaje w postaci płynnej, którą można usunąć za pomocą strzykawki lub pozostawić do samoistnego wchłonięcia. Z tego powodu pacjenci oraz specjaliści z zakresu medycyny estetycznej używają zamiennie słów liposukcja i lipoliza.W trakcie liposukcji laserowej stosowane jest znieczulenie miejscowe. Specjalna, niewielka końcówka wprowadzana jest podskórnie i za pomocą wiązek światła rozbijany zostaje tłuszcz. Inną zaletą tego zabiegu jest termolifting. Dzięki ciepłu jakie wydobywa się z lasera poprawia się krążenie krwi oraz zwiększa się metabolizm. Po zabiegu zalecane jest noszenie opatrunku elastycznego.

Cena zbiegów

Koszt uzależniony jest od obszaru ciała przeznaczonego do zabiegu oraz od rodzaju urządzenia, które zostało wykorzystane. Ceny wahają się w granicach od 3,5 do tysięcy za zastosowanie lasera na partię brzucha. Zabieg wykonywany na twarzy to cena oscylująca w granicach 4 tysięcy złotych. Decydując się na modelowanie ramion należy przygotować się na nieco mniejszą kwotę – 2 tysiące.