Skip to content Skip to footer

Na jaką skrzyniopaletę się zdecydować?

Skrzyniopalety składane dostępne są zarówno w wersji drewnianej, jak również plastikowej. Jeśli chodzi o wybór materiału, to należy kierować się przede wszystkim przeznaczeniem skrzyniopalet, możliwościami finansowymi oraz okresem przydatności produktów spożywczych. Na jakie więc skrzyniopalety składane się zdecydować?

Skrzyniopalety składane z drewna czy też może plastikowe?

Skrzyniopalety składane z drewna różnią się od tych plastikowych pod wieloma względami, dlatego też ich wybór należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Bardzo istotna jest różnica cenowa. W przypadku plastikowych skrzyniopalet składanych trzeba liczyć się ze znacznie wyższą ceną. Kosztują one około trzystu czy czterystu złotych. Z kolei skrzyniopalety drewniane to koszt około stu złotych. Do dyspozycji mamy skrzyniopalety klasyczne o wymiarach 80-100-120 cm, jak również modele z otwieraną klapą. Wielkość wybranej skrzyniopalety uzależniona jest od rodzaju i ilości przechowywanych owoców czy warzyw.

Nie bez znaczenia jest także kwestia wytrzymałości skrzyniopalet składanych. Z całą pewnością plastikowe skrzyniopalety są w stanie dłużej nam posłużyć. Szacuje się, że wytrzymują one nawet dwadzieścia lat, gdzie te zrobione z drewna wymagają wymiany zwykle przed upływem dziesięciu lat. Skąd wynika ta różnica? Otóż drewniane skrzyniopalety składane są mniej trwałe ze względu na to, że drewno nie zostało zaimpregnowane, a więc jest bardzo podatne na działanie czynników środowiskowych.

Wybór skrzyniopalet

Skrzyniopalety składane z drewna można naprawiać, a polega ona na wymianie desek lub zepsutej deski. W przypadku plastikowych skrzyniopalet nie ma takiej możliwości. Gdy dojdzie do odkształcenia deski, nie można odzyskać pierwotnego jej kształtu. Na korzyść plastikowych skrzyniopalet przemawia zaś to, że są odporne na działanie środków chemicznych, a więc bezproblemowo można je myć, dzięki czemu łatwiej utrzymać je w czystości, a wiec są bardziej higieniczne. Drewno zaś pochłania wilgoć oraz zapachy i szkodliwe substancje. Ma to swoje minusy, ale jest także dobra strona, a mianowicie to, że przetrzymywane w nich warzywa i owoce są chronione przed gniciem.

Skrzyniopalety składane z drewna pozyskuje się z drewna drzew iglastych, zapewniają one dobrą wentylację ze względu na odstępy między deskami. Z kolei w plastikowych skrzyniopaletach struktura jest na tyle zwarta, że zwiększa się ryzyko gnicia przechowywanych w nich produktów żywnościowych. Do długotrwałego przechowywania z pewnością bardziej nadają się drewniane skrzyniopalety składane.

Profesjonalne skrzyniopalety zamówisz na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/products/foldable-large-containers/