Skip to content Skip to footer

Skoki ze spadochronem – indywidualne i w tandemie

Jednym z najważniejszych celów w życiu, powinno być korzystanie z tego, co daje nam dzisiejszy świat. Jeśli ma się zdrowie, jest się w pełni sił witalnych, to warto próbować nowych doświadczeń, bawić się i korzystać z życia. Idealną propozycją w tej kwestii są sporty ekstremalne a głównie skoki ze spadochronem.

Skoki ze spadochronem od podstaw

Kurs spadochronowy może sobie zrobić każda osoba, która ukończyła 18 lat i która nie boi się wyzwań. Jest kilka przeciwwskazań medycznych do ukończenia takiego kursu, tyczą się one głównie nadmiernej wagi ciała, epilepsji i chorób serca.

Przeciwwskazaniami są także ciąża, niepełnosprawność ruchowa, problemy z koncentracją. Poza tym każdy może spróbować skoków ze spadochronem w tandemie a później indywidualnie.

Jeśli chce się skakać ze spadochronem w tandemie z instruktorem, wówczas nie trzeba ukończyć kursu spadochronowego, jeśli zaś chce się skakać w pojedynkę, wówczas trzeba taki kurs spadochronowy zrobić.

Koszt profesjonalnego kursu na spadochron

Każdy kto chce skakać w pojedynkę, nie boi się wyzwań i jest pełen zapału, może się zapisać na profesjonalny kurs spadochronowy. koszt takiego kursu zaczyna się od kwoty 3000zł.

Takie kompleksowe szkolenie, nauczy wszelkich bezpiecznych technik skakania z samolotu ze spadochronem. Początkowo kurs ma postać teoretyczną, zaś w następnym etapie przechodzi się do praktyki.

Dużo ćwiczeń odbywa się w tunelu aerodynamicznym. Z takiego tunelu może skorzystać każdy, nawet jeśli nie robi aktualnie kursu skakania ze spadochronem. Minuta pobytu w tunelu aerodynamicznym, to około 30zł.

Skoki w tandemie

Jeśli jednak ktoś marzy o skakaniu z samolotu, ale boi się indywidualnych skoków, może skakać w tandemie z instruktorem. Nie musi wtedy robić kursu, wystarczy, że opłaci sam skok i przejdzie podstawowe szkolenie przed samym skokiem.

Koszt samego skoku w tandemie z instruktorem, to około 500zł, ale cena zależy od indywidualnej oferty danej firmy usługowej. Skok ze spadochronem można wykonać startując na największych lotniskach w Polsce, na przykład w Warszawie, Poznaniu czy Rzeszowie.

Skok ze spadochronem z samolotu, to nie zapomniane przeżycie, warte zapamiętania. To okazja do przeżycia czegoś niezwykłego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy