Skip to content Skip to footer

Sandomierz – wyjątkowe miejsce

Sandomierz to turystycznie zdecydowanie wyjątkowe miejsce. Wśród turystów nie ma osób, które tam nie były lub przynajmniej raz pomyśleli o wycieczce do Sandomierza. A w tym mieście, mimo, że bardzo spokojnymi małym jest długa lista zabytków do zobaczenia i atrakcji do doświadczenia. Południe Polski ma czym się pochwalić.

Zabytkowy Sandomierz

Królewskie Miasto Sandomierz, które w średniowieczu miało ogromną rolę dla królów i książąt ma w sobie połacie historii. Wypisana jest na każdym murze otaczającym miasto. W Sandomierzu można poczuć się jak w dawnych czasach. Brama Opatowska, która znajduje się na Rynku Głównym to punkt obowiązkowy do zobaczenia. Roztacza się z niej piękny widok. Dzięki niej przede wszystkim miasto trafiło na listę Pomników Historii.

Kolejnym zabytkiem wartym poświęcenia czasu na zwiedzanie jest Muzeum Okręgowe, które powstało na miejscu Zamku Królewskiego. Znajduje się ono na wzgórzu dzięki czemu można z baszty oglądać przepiękne widoki. Cała infrastruktura miasta przygotowana jest tak, aby turyści mieli bardzo blisko w charakterystyczne miejsca Sandomierza.

Sandomierz przyjazny turystom

Nie brakuje w Sandomierzu miejsc, które sprzyjają rozwijaniu się tutaj turystyki. Duża ilość pokojów w hotelach, motelach, zajazdach i pensjonatach zachęcają do pozostania tutaj przynajmniej kilka dni. Można znaleźć miejsce w pokojach, które znajdują się blisko centrum, ale również niedaleko innych punktów turystycznych.

Grill Solo znajduje się bardzo blisko miejsc turystycznych. Piechotą można dotrzeć do Rynku Głównego skąd już jest niedaleko w inne miejsca. Oferujemy pokoje jednoosobowe, aż do czteroosobowych. W pokojach nie brakuje tego, co potrzebuje każdy nasz gość. Mają one wysoki standard, panuje w nich spokój, aby każdy mógł odpocząć i zrelaksować się po trudach codzienności. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://grillsolo.pl/.

Restauracja w Grill Solo

W naszej restauracji można codziennie zjeść pyszne śniadanie oraz po południu zamówić pyszny obiad wykonany ze świeżych składników. Zapraszamy naszych gości również do skorzystania z cateringu. Dowozimy do każdego miejsca w okolicy Sandomierza pyszne, ciepłe i świeże posiłki. Dzięki temu nie trzeba wracać, można odpocząć w miejscu, w którym złapał nas głód.

Oprócz tego nasz lokal jest przystosowany do organizowania dużych imprez okolicznościowych – rodzinnych, firmowych, grupowych. Gościmy naszych klientów pysznym jedzeniem, rodzinną atmosferą oraz profesjonalną obsługą. Więcej o nas można dowiedzieć się ze strony: https://grillsolo.pl/ .