Skip to content Skip to footer

Renowacja skóry samochodowej

Regularne korzystanie z auta sprawia, że skóra samochodowa niszczeje. Jest to naturalny proces, jednak nie jesteśmy wobec niego bezradni. Za pomocą środków takich jak farba do skóry samochodowej można dokonać skutecznej renowacji.

Przebarwienia i zabrudzenia

Przede wszystkim, z farby do skóry samochodowej warto skorzystać wtedy, kiedy dojdzie do lekkiego przebarwienia skóry. Dochodzi do niego często bez żadnej konkretnej przyczyny, lecz po prostu wskutek użytkowania samochodu. Jeśli przebarwienie nie jest zbyt duże możliwe jest pozbycie się go przy użyciu samej tylko farby. Czasem jednak skorzystać trzeba również z innych środków.

Ponadto, farba znajduje zastosowanie również wtedy, gdy zdarzy się nam czymś pobrudzić skórę samochodową. Rzecz jasna, w takiej sytuacji najpierw trzeba ją wyczyścić, a dopiero potem można nałożyć farbę. Tym nie mniej, przy pomocy farby do skóry samochodowej można przywrócić skórę do idealnego stanu nawet po dużym zabrudzeniu.

Jak czyścić skórę samochodową?

Czyszczenie skóry samochodowej konieczne jest wtedy, kiedy czymś ją poplamimy, jednakże nie tylko wtedy. Na skórze osiada pył i kurz, dlatego też, nawet jeśli bardzo o nią dbamy i w żaden sposób jej nie plamimy, raz na czas trzeba wykonać czyszczenie. Musi być ono jednak przeprowadzone bardzo ostrożnie, aby nie zniszczyć skóry.

Dostępne są specjalne szmatki i środki do czyszczenia skóry. Warto korzystać tylko z nich, gdyż są one specjalnie przystosowane do tego materiału, co daje nam pewność, że go nie zniszczymy. Warto również pamiętać o tym, że przy czyszczeniu często może dojść do lekkiego przebarwienia skóry. Warto więc po jej umyciu skorzystać z farby do skóry samochodowej.

Duże przetarcia i poważne uszkodzenia

Kiedy dojdzie do jakiegoś dużego przetarcia skóry lub też jej rozcięcia, renowacja jest bardzo trudna, ale możliwa. W takiej sytuacji polecanym środkiem jest tak zwana płynna skóra. Rozprowadza się ją po tapicerce, co często sprawia, że zniszczenia znikają. Ponadto, po rozprowadzeniu płynnej skóry warto jeszcze nałożyć farbę do skóry samochodowej. Pozwala ona odzyskać kolor skóry sprzed zniszczenia.

Generalnie, farba do skóry samochodowej czasem sama może rozwiązać problemy z tapicerką. Częściej jednak konieczne jest zastosowanie również innych środków wspomagających farbę.

Artykuł powstał we współpracy z Lakiery24.com