Skip to content Skip to footer

Pora na sukienki!

Wraz z nadejściem lata i ciepłych dni nadchodzi również czas gruntownych porządków w naszych szafach. Na kilka miesięcy możemy pożegnać grube, dzianinowe sukienki, puchate swetry czy wełniane płaszcze. Ich miejsce zajmą teraz cienkie bluzki, krótkie szorty, delikatne spódnice i oczywiście klasyka odzieży damskiej na lato – zwiewne, letnie sukienki.

Od stóp do głów

Zimą wyjście z domu nie jest takie proste: pastujemy buty, wkładamy na siebie kolejne ciepłe warstwy, szukamy pasujących do siebie czapki i szalika, kompletujemy rękawiczki do pary… W lecie sytuacja wygląda zgoła inaczej: wsuwamy buty, chwytamy torebkę i w zasadzie jesteśmy gotowe do wyjścia. Dobrze, by również odzież damska na lato wpisywała się w ten trend i była również możliwe nieskomplikowana i „bezobsługowa”. Świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą godzinami zastanawiać się, którą bluzkę dobrać do spodni, a którą do spódnicy, będą właśnie sukienki. Decydując się na sukienkę za jednym zamachem mamy w zasadzie prawie pełną stylizację i jesteśmy gotowe do wyjścia.

„Must have” każdej kobiety

Bardzo ważnym jest, by wybrana przez nas odzież damska na lato była nie tylko ładna i modna, ale też dopasowana do naszego wieku i stylu życia. Czegoś innego szukać będzie bowiem nastolatka wybierająca się na imprezę, czegoś innego zabiegana bizneswomen pędząca ze spotkania na spotkanie, a jeszcze czegoś innego – młoda mama szykująca się na wypad do parku z dziećmi. Starannie uszyta sukienka z dobrego materiału sprawdzi się w każdej z tych sytuacji i będzie z powodzeniem służyć nam w te długie, upalne dni.

Siła dodatków

Letnia sukienka powinna być też możliwie uniwersalna, co szczególnie docenimy na urlopie, na który siłą rzeczy zabrać możemy ograniczoną ilość ubrań. Wystarczy zmiana dodatków, by na bazie tej samej sukienki stworzyć stylizacje na rożne okazje i rożne pory dnia. Rano do sukienki zakładamy klapki i możemy spokojnie zejść na śniadanie w hotelowej restauracji; dobierając do niej sandałki i delikatny sweterek jesteśmy gotowe wyruszyć na romantyczny spacer brzegiem morza; wieczorem zamieniamy sandałki na tenisówki i szalejemy w klubie do białego rana. A to wszystko tylko dzięki jednej sukience – odzież damska na lato musi bowiem sprawdzić się w każdej z tych sytuacji!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.