Skip to content Skip to footer

Czy opłaca się inwestować w numizmatykę?

Wiele inwestycji na rynku finansowym jest bardzo ryzykownych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ulokowanie kapitału w taki sposób, żeby wypracowywał i przynosił zyski, a jednocześnie był bezpieczny. Jest to możliwe dzięki inwestycji w numizmatykę, czyli kolekcjonowanie monet kolekcjonerskich.

Opłacalna inwestycja w numizmatykę

Numizmatyka jest bardzo opłacalna. Monety kolekcjonerskie przechowywane w odpowiednich warunkach oraz znajdujące się w dobrym stanie, mogą z upływem czas stawać się coraz wartościowsze.
Dowodem mogą być na to kwoty, jakie obecne są w światowych transakcjach na rynku numizmatycznym. Nawet pojedyncze srebrne monety można z czasem sprzedać na aukcjach numizmatycznych za cenę wielokrotnie większa od ich pierwotnej wartości. Czynnikami świadczącymi o wartości monety kolekcjonerskiej jest m.in. jej wygląd. Za najcenniejsze uchodzą monety w idealnym stanie. Znaczenie ma również okazja, z powodu której moneta została emitowana. Może to być np. ważna rocznica lub inna okoliczność. Brana jest pod uwagę także cena. Przy zakupie złotych czy srebrnych monet warto zwrócić uwagę na wysokość marży.

Oryginalne monety

Zakup monet kolekcjonerskich nie jest trudnym zadaniem, jednak wyłącznie oryginalne egzemplarze mogą stanowić wartościową lokatę dla kapitału. Dlatego zaczynając swoją przygodę z numizmatyką, warto zawsze upewniać się co do pochodzenia kolekcjonerskich monet oraz ich ogólnej wartości. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie ich wyłącznie u pewnych i sprawdzonych źródeł. Warte zwrócenia uwagi są monety kolekcjonerskie emitowane i sprzedawane przez różne banki. Duża ilość atrakcyjnych ofert znajduje się także na internetowym rynku, na przykład portalach aukcyjnych czy znanych domach wysyłkowych zajmujących się numizmatyką. Można tam legalnie kupić złote i srebrne monety, który pochodzenie jest w stu procentach pewne i legalne.

Długoterminowa inwestycja

Inwestycja w monety kolekcjonerskie i pamiątkowe w sklepie http://www.coinart.pl/ może być bardzo zyskowna. Warto jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim należy z góry nastawić się wyłącznie na długoterminową inwestycję. Nierzadko moneta kolekcjonerska może już po roku lub dwóch zwiększyć swoją wartość o kilkadziesiąt procent w porównaniu do momentu zakupu. Jednak nawet w większości tego typu przypadków bardziej opłacalne jest poczekanie jeszcze paru lat i stosowanie zasady długoterminowej lokaty kapitału.