Skip to content Skip to footer

Oferowane przez Szczyrk ciekawe miejsca dla odwiedzających

W Polsce znajduje się bardzo wiele miast turystycznych, a nowy cel podróży można znaleźć tutaj praktycznie każdego sezonu. Poza tak oczywistymi miejscami jak Gdańsk lub Poznań warto też zwrócić się ku mniej kojarzonym miastom. Dobrym przykładem jest beskidzka miejscowość Szczyrk, która z dumą wita setki turystów o każdej porze roku. Wiele osób jednak nie wie co mogłoby robić w Szczyrku aby wyjazd okazał się udany, dlatego w tym artykule chcemy przedstawić atrakcje Szczyrk, które pozwolą ciekawie spędzić wolny czas turystom.

Szczyrk atrakcje turystyczne dla miłośników sportu

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Szczyrku bez wątpienia są liczne skocznie narciarskie, na których można aktywnie spędzić sporą część wycieczki. Jednak to nie wszystkie oferowane przez Szczyrk ciekawe miejsca związane ze sportem. W beskidzkiej miejscowości znajdują się również wymagające trasy rowerowe, a nawet Centralny Ośrodek Sportu. Wiele osób na pewno ucieszy też obecność pływalni, która pozwoli zrelaksować się po długim czasie spędzonym na zwiedzaniu miasta.

Atrakcje szczyrk – Plac św. Jakuba

Jeżeli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł pobyć wśród ludzi, zrobić zakupy lub po prostu popodziwiać architekturę miejską Szczyrku to zdecydowanie powinieneś zajrzeć na Plac św. Jakuba. Znajduje się on w centrum miasta i jest połączony ze ścieżką rowerową, co wiele osób wykorzystuje podczas organizacji swoich wycieczek. Co właściwie znajduje się na placu? Poza tak klasycznymi atrakcjami jak piękna fontanna lub punkty gastronomiczne warto zwrócić uwagę na biegnący przez plac strumień oraz trawiastą plażę blisko rzeki. Panująca na Placu św. Jakuba atmosfera z pewnością pozwoli odpocząć od bardziej wymagających atrakcji Szczyrku.

Szczyrk ciekawe miejsca stworzone przez Matkę Naturę

Polecane przez Szczyrk atrakcje turystyczne to nie tylko nowoczesne miejsca stworzone przez ludzi. Czasami do zachwycenia turystów wystarczy sama przyroda, która potrafi tworzyć niezwykle piękne miejsca i krajobrazy. Na terenie beskidzkiego miasta z pewnością ich nie brakuje, a odwiedzający mogą godzinami przemierzać liczne szlaki turystyczne robiąc zdjęcia i zapominając o miejskim zgiełku. Wycieczka do Szczyrku bez odwiedzenia przynajmniej jednego punktu widokowego wydaje się być niewyobrażalna.