Skip to content Skip to footer

Najlepsze noclegi w Warszawie

Każdy podróżujący do Warszawy ma wiele możliwości jeśli chodzi o wybór miejsca noclegowe. Gdzie najlepiej się zatrzymać? Czy koniecznie trzeba wybrać hotel, czy może raczej lepiej jest wynająć apartament, bądź pokój w pensjonacie? Lepszym rozwiązaniem jest spanie w centrum stolicy, czy na jej obrzeżach?

Centrum czy przedmieścia?

Z całą pewnością, hotel pod Warszawą ma równie dużo zalet co hotel w mieście. Niemniej jednak, cechuje się on czymś zupełnie innym. Poza tym, podobnie jak z noclegiem w centrum, również z pobytem w hotelu pod Warszawą wiążą się pewne niedogodności.

Należy zwrócić uwagę na ciszę i spokój panujące zwykle w hotelach pod Warszawą, jak i w ich okolicy. Jeśli zaś chodzi o hotele położone w centrum, naokoło nich przez całą dobę panuje hałas i zamieszanie charakterystyczne dla centrum dużego miasta.

Trzeb jednak zwrócić również uwagę na fakt, że dojazd z hotelu pod Warszawą do centrum może zajmować nawet kilkadziesiąt minut. Dla niektórych podróżnych to żaden problem, innym jednak może to znacząco przeszkadzać.

Hotel czy apartament?

Ostatnio coraz popularniejsze są noclegi w apartamentach. Czasami są to zwykłe mieszkania w blokach, które wynajmowane są na pojedyncze noce. Nie brakuje jednak apartamentowców, wybudowanych specjalnie pod wynajem. Czy jednak nocleg w apartamencie jest lepszy niż w hotelu?

Oczywiście wiele zależy od tego co kto lubi. Osoby, które chcą same przygotowywać sobie jedzenie wybierają apartamenty, gdzie mają często duże kuchnie. Nie mają jednak możliwości skorzystania z restauracji, czy też innych udogodnień.

Trzeba też pamiętać, że apartamenty są właściwie tylko w centrum. Z tego też powodu, apartament nie jest żadną alternatywą dla hotelu pod Warszawą, a jedynie dla hotelu położonego gdzieś blisko centrum.

Cena noclegu

Rzecz jasna, większość podróżujących od razu zwraca uwagę na cenę noclegu, kiedy planuje podróż do Warszawy. Mało kogo dzisiaj stać na nocleg w komfortowym, eleganckim hotelu w centrum. Jednakże, jeśli nie che się rezygnować z hotelu o wysokim standardzie, nie trzeba tego robić nawet jeśli nie dysponuje się zbyt dużymi funduszami.

Rozwiązaniem jest hotel pod Warszawą. Noc w takim hotelu jest nieporównywalnie tańsza od nocy w eleganckim hotelu w centrum. Oczywiście, pewną niedogodnością jest konieczność dojazdu do centrum. Jednakże, dobrze rozwinięte sieci dróg podmiejskich oraz kolei sprawiają, że podróże z przedmieść nie są dziś już tak uciążliwe.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą