Skip to content Skip to footer

Lunety myśliwskie Zeiss – wyznacznik jakości

Myślistwo przez jednych postrzegane jest jako sport, przez innych jako sposób na życie, a co po niektórzy kultywują w ten sposób tradycje rodzinne. Do myślistwa potrzebny jest odpowiedni sprzęt – głównie broń palna oraz różnego rodzaju noże. W ostatnich latach coraz częściej myśliwi sięgają po optyczne wspomaganie.

Optyka myśliwska Zeiss oraz innych producentów

Optyka myśliwska Zeiss uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Oczywiście istnieją na rynku tego asortymentu również inne firmy takie jak na przykład Delta Optical, Docter, Vortex i wiele innych. Zeiss jest jednak prekursorem we wprowadzaniu wielu nowatorskich rozwiązań do optyki myśliwskiej. Lunety myśliwskie zeiss są oczywiście również sprzętem prestiżowym. Nazwę tę kojarzą nawet tacy myśliwi, którzy za zbytek uważają lunety celownicze Zeiss oraz innych producentów. Jeśli idzie o jakość obecnie wiele firm dogania Zeiss, jeśli idzie o jakość wykonania oraz trwałość lunet. Lunety celownicze Zeiss jak wspomniano wcześniej, podnoszą jednak zdecydowanie prestiż.

Jaki sprzęt optyczny jest dostępny na rynku?

Lunety myśliwskie Zeiss są dla tej firmy podstawowym produktem, jaki oferują swoim klientom. Nie jest to jednak jedyny osprzęt. Na przestrzeni lat technologia optyczna stosowana w strzelectwie i wojsku przeszła długą ewolucję. Obecnie jest dokładniejsza, tańsza i bardziej dostępna do tego stopnia, że myśliwy w nią wyposażony nie jest czymś rzadkim. Do najciekawszych przyrządów optycznych, jakie są oferowane należą:

– noktowizory,
– kamery termowizyjne,
– lunety termowizyjne,
– kolimatory,
– dalmierze.

W czym pomaga nam zaawansowany technicznie sprzęt?

Sprzęt zaawansowany technologicznie może nam pomóc w wielu rzeczach na polowaniu. Są oczywiście jego przeciwnicy, którzy krytykują nawet stosowanie samych lunet. Według nich zbyt duże przewaga nad zwierzyną zabija klimat polowania. W praktyce zaawansowany sprzęt daje nam o wiele więcej korzyści, niż zabiera klimatu z polowania. Przede wszystkim możemy dzięki niemu oddać precyzyjny i czysty strzał, co sprawia, że polowanie jest bardziej humanitarne. Dodatkowo polowanie ze sprzętem optycznym jest bardziej bezpieczne, ponieważ dużo ciężej jest pomylić zwierzę z człowiekiem, kiedy widzimy je wyraźnie, a do tego każdy niecelny strzał może być potencjalnie niebezpieczny.