Skip to content Skip to footer

Łóżko kosmetyczne do gabinetu – jakie kupić?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego profesjonalnego gabinetu kosmetycznego jest z pewnością łóżko kosmetyczne. Ważne jest, aby było ono odpowiednio dobrane. Zapewni to komfort zarówno klientce, jak i pracownikowi. Czym zatem kierować się przy wyborze łóżka do gabinetu kosmetycznego?

Wybór łóżka kosmetycznego

To, jakie łóżko kosmetyczne powinno zostać wybrane, zależy m.in. od jego, w jaki sposób będzie ono użytkowane. Czy lepszy będzie model stacjonarny, czy może łóżko mobilne, które można łatwo składać i przenosić? Wybór konkretnego łóżka kosmetycznego uzależniony jest także od tego, jakie zabiegi mają być na nim wykonywane. Ogólnie, łóżka kosmetyczne podzielić można na trzy rodzaje: składane, mechaniczne i elektryczne.

Składane łóżko kosmetyczne to dobry wybór, dla tych kosmetyczek, które pracują w domach klientów. Świetnie sprawdza się także podczas różnych pokazów czy szkoleń. Takie łóżko polecić można również małych gabinetom kosmetycznym, w których metraż jest dość ograniczony. Łóżko mechaniczne pozwala na regulację jego wysokości. Można je zatem dostosować pod potrzeby indywidualnego klienta. Łóżkiem elektrycznym sterować można za pomocą pilota. To znacznie wpływa na wygodę i komfort użytkowania.

Materiał wykonania łóżka kosmetycznego

Przy wyborze łóżka kosmetycznego uwagę zwrócić trzeba także na to, z jakiego materiału jest ono wykonane. Mowa tu zarówno o obiciach, jak i całej konstrukcji. Obicia najczęściej wykonywane są ze skóry lub eko skóry. Konstrukcja za to zwykle jest drewniana lub metalowa.

Materiał wykonania jest bardzo ważny. Od tego zależeć będzie choćby to czy wybrane łóżko kosmetyczne można łatwo czyścić. Materiał musi być zatem także odporny na działanie różnego rodzaju preparatów kosmetycznych.

Funkcjonalność łóżka kosmetycznego

Łóżko kosmetyczne musi być stabilne. Od tego zależy wygodna i komfort pracy. Dobrze, jeśli będzie posiadać funkcję regulacji wysokości, podgłówek, podłokietniki oraz podpórkę na stopy. To z kolei ma ogromny wpływ na komfort klienta.

Istotne jest, aby kosmetyczna zawsze miała swobody dostęp do łóżka. Realizowane na nim zabiegi mogą być różne. Ważne zatem, aby kosmetyczna miała wygodny dostęp do każdej części ciała klientki. Przy tym ważna jest także możliwość zachowania prawidłowej i ergonomicznej postawy przez kosmetyczkę podczas pracy.

Łóżka kosmetyczne dostępne są w ofercie beautysystem.pl.