Skip to content Skip to footer

Gdzie odbyć kurs spadochronowy?

Rośnie w Tobie nadzieja na przypływ adrenaliny? Chciałbyś w zdrowy sposób spożytkować pokłady energii? A może marzysz o kursie spadochronowym od lat? Podpowiadamy, gdzie odbyć kurs spadochronowy, żeby było to Twoje jak najbardziej niezapomniane wyzwanie!

Na czym polega odbywanie kursu spadochronowego?

Obecnie kursy spadochronowe odbywane są metodą szkoleń AFF – Accelerated FreeFall. Jest to oferta skierowana do kursantów, którzy chcą wykonywać skoki spadochronowe z samolotu, z wysokości 4000 metrów. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmuje naukę związaną z przygotowaniem do m.in. lądowania, czy wychodzenia z sytuacji awaryjnych. Część praktyczna obejmuje 6-8 skoków. Podczas pierwszych dwóch skoków osobie przystępującej do kursu asystują dwaj instruktorzy. Następnie, skoki wykonywane są pod opieką jednego instruktora, który przede wszystkim koryguje sylwetkę kursanta. Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym. Po pozytywnym ukończeniu kursu możemy wykonywać samodzielnie skoki z wysokości 4000 metrów.

Jaką firmę wybrać, żeby odbyć kurs spadochronowy?

Jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się lotnisko, to kamień milowy za nami. W jego miejscu lub najbliższej okolicy z pewnością znajdziemy firmę, która zajmuje się szkoleniem spadochronowym. Jeżeli jednak do lotniska musimy dojechać, to informacje o kursach znajdziemy w internecie. Jest wiele firm, które się reklamują. Dobrze jest poczytać opinie na ich temat, ale przede wszystkim zorientować się, jaki rodzaj kursu organizują, czy kończy się on egzaminem praktycznym uprawniającym nas potem do odbywania samodzielnych skoków? Jeżeli tak, to odbyliśmy już część teoretyczną naszego zadania. W takim razie musimy się teraz (tylko) zdecydować!

Gdzie odbyć kurs spadochronowy?

Kurs spadochronowy ze swojej natury nie jest nudny, ale gdy skoki spadochronowe wejdą nam w krew, wszystko może się „przejeść”. W każdym razie, na początku, każdy kursant martwi się o swoje życie, niespecjalnie zastanawia się, gdzie te skoki zostaną odbyte. Nie ma to zatem większego znaczenia, gdzie odbędziemy kurs spadochronowy – ważne, żeby go odbyć i pozytywnie ukończyć, a dopiero później wybierać widoki na przyszłość.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.