Skip to content Skip to footer

Leczenie za pomocą światła

Rozwój medycyny w ostatnich latach jest niesamowity i pozwala osiągać doskonałe rezultaty leczenia wielu schorzeń bez narażania na niepożądane efekty uboczne. Fototerapia jest jednym z najbardziej spektakularnych osiągnięć medycyny i pozwala skutecznie walczyć z wieloma uciążliwymi dolegliwościami.

Dlaczego warto leczyć się światłem?

Fototerapia lampy wykorzystuje do leczenia bardzo wielu dolegliwości, będących ogromnym obciążeniem dla pacjentów. Największą zaletą takiego sposobu walki z pewnymi chorobami i dolegliwościami są znikome efekty uboczne. Ponadto skuteczność fototerapii wynosi ponad osiemdziesiąt procent i pozwala wyleczyć najróżniejsze schorzenia, z którymi pacjenci często walczyli przez bardzo długi czas. Jeśli najlepszym wyborem do wyleczenia własnego schorzenia jest fototerapia laser warto stosować przede wszystkim w okresie jesiennym lub zimowym. Pozwoli to znacząco ograniczyć ryzyko jakichkolwiek powikłań, wynikających z ekspozycji skóry na słońcu.

Dla kogo laseroterapia jest najlepszą formą leczenia?

Odpowiednio stosowana Fototerapia lampy wykorzystuje między innymi w najróżniejszych schorzeniach i chorobach skóry. Łuszczyca, bielactwo oraz inne zmiany chorobowe na skórze doskonale reagują na fototerapię laserem i zmniejszają swoje rozmiary lub widoczność. Blednące zmiany skórne to dla osób cierpiących z powodu tych chorób bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Fototerapia laser wykorzystuje również w terapiach depresji oraz menopauzy. Korzystny wpływ światła na funkcjonowanie oraz ogólne samopoczucie mogą przynieść bardzo zadowalające efekty w leczeniu tego typu dolegliwości.

Jakie mogą być przeciwwskazania do stosowania fototerapii?

Choć stosowanie laseroterapii i specjalistycznych lamp do leczenia wielu chorób nie powoduje szczególnie uciążliwych efektów ubocznych, nie zawsze są odpowiednim wyborem. Przeciwwskazaniem zdecydowanie jest przyjmowanie pewnych leków fotouczulających, które mogą powodować dużą wrażliwość skóry lub całego organizmu na światło. W przypadku chorób oczu również wskazana jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, aby nie narazić się na jakiekolwiek ryzyko utraty lub pogorszenia wzroku po zakończeniu cyklu laseroterapii.