Skip to content Skip to footer

Kriolipoliza sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej

CoolSculpting to kontrolowana ekspozycja tkanki tłuszczowej na chłód. Komórki tłuszczowe są podczas zabiegu zamrażane, dzięki czemu obumierają. Na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ można znaleźć szereg informacji o szczegółach tego zabiegu.

Tkanka tłuszczowa znika w godzinę

Komórki tłuszczowe, które obumierają są wraz z upływem czasu wydalane przez ludzki organizm. Wielką zaletą zabiegu jest to, że niska temperatura może być aplikowana bardzo precyzyjnie. Zabieg dzięki temu może być wykonany niezwykle dokładnie i nie ma obawy o naruszenie sąsiadujących tkanek. Oczywiście na efekty zabiegu ma wpływ nowoczesny sprzęt używany do CoolSculptingu. Kliniki, które korzystają z najnowszych głowic mogą wykonywać zabieg w czasie krótszym oraz podczas zabiegu oddziaływać na większy obszar, a co za tym idzie zwiększyć efektywność zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Kriolipoliza to niezwykle skuteczna metoda, by wymodelować sylwetkę. Zabieg przynosi świetne efekty u osób, które mimo ćwiczeń i diety nie mogą wyrzeźbić konkretnych partii ciała. Zabieg pozwala walczyć z podwójnym podbródkiem oraz wałeczkami pod biustonoszem i pośladkami. CoolSculpting może być wykonywany tylko w specjalistycznych gabinetach lekarskich. Zabieg może wykonać tylko osoba posiadająca odpowiednią licencję.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na przykładaniu żelowej podkładki i głowicy do określonego miejsca. Urządzenie zasysa skórę w tym miejscu i trzyma ją przez pewien czas pomiędzy panelami chłodzącymi. Dzięki temu można uzyskać efekt obumierania tkanek. Dzięki sensorom termicznym temperatura i czas chłodzenia są monitorowane i nie istnieje ryzyko odmrożenia ciała.

Kriplipoliza to efekty już po 3 tygodniach. Pełny rezultat można uzyskać już po około 3 miesiącach od wykonania zabiegu. Jest to czas potrzebny organizmowi na wyeliminowanie obumarłych komórek tłuszczowych.