Skip to content Skip to footer

Jak wybrać welon?

Przygotowując się do ślubu, żadna kobieta pewnie nie myślała, że aż tyle rzeczy trzeba tu wybierać. Standardowo myślimy oczywiście o butach, sukni, bukieciku, dodatkach, bieliźnie… i to wszystko często mamy mniej lub bardziej wybrane wcześniej. Często natomiast zapominamy o welonie i w sklepie wpadamy w panikę pt” co tu wybrać”? Warto zatem przeczytać poniższe wskazówki odnośnie wyboru najlepszego welonu.

1) Welon ślubny musi pasować stylem do sukni

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby welon ślubny, który chcemy kupić na pewno pasował do naszej sukni zarówno pod kątem stylu czy materiału. Przykładowo do staromodnych koronek doskonale pasują welony z haftowanymi zdobieniami, w cienką siateczkę. Z kolei zaś do sukienek typu princeska lepiej sprawdzi się prosty tiul. Podobnie dodatki i dekoracje welonu ślubnego powinny być kompatybilne z dekoracjami sukni. Jeśli suknia ma koronkę i delikatne perełki, welon nie może nagle mieć gwiazdeczek.

2) Dobór długości welonu ślubnego

Ponadto warto wiedzieć, że długość welonu również zdecydowanie ma niebagatelne znaczenie. Możemy bowiem wybrać welon krótki – on posiada ok. 50 cm długości i doskonale pasuje do wszystkich sukienek w nieco staromodnym typie, koronkowych, prostych albo o rozkloszowanej spódnicy. Ponadto świetnie pasować będzie do sukni typu empire.

Inaczej już welon średni o długości 60 -70 cm kończy się zaraz za biustem i pięknie wpasowuje się w suknie o kroju A albo klasyczne princeski. Welon długi natomiast podkreśla smukłą sylwetkę.

3) Objętość welonu

Standardowo w sklepach znajdują się trzy podstawowe objętości welonów ślubnych . Będą to :140, 180 i 275 cm. Te pierwsze doskonale nadają się do wszelkich sukni, w których chcemy wyeksponować detale na niej, biust, ładne ramiączka czy biżuterię. Nie zakrywają bowiem one panny młodej od stóp do głów i pięknie pokazują suknię. Nadają się doskonale do różnych stylizacji typu vintage.

Z kolei kolejna szerokość welonu stanowi dość klasyczny wybór i pasuje do większości sukni. Doskonale zakrywa dając efekt „delikatnej mgiełki”. Jak zaś wyglądają te najbardziej szerokie welony? Otóż tutaj mamy do czynienia z welonem ślubnym, który doskonale pasuje do prostych sukni, często bez ramion. Można z niego także uformować oryginalną „bezę” otaczającą całą sylwetkę.