Skip to content Skip to footer

Jak wybrać noclegi w Szczyrku?

Wybór noclegu w górach czy nad morzem wymaga rozważenia własnych potrzeb w tym zakresie. O czym pamiętać, na co zwrócić uwagę i o co zapytać podczas rezerwacji?

Noclegi Szczyrk – ilość osób

Jeśli poszukujecie noclegu dla grupy dorosłych wraz z małymi dziećmi – dowiedzcie, się, czy interesujące Was obiekty oferują możliwość dostawek w lokalu. W ten sposób można sporo oszczędzić: za możliwość wstawienia łóżka do pokoju zazwyczaj płaci się znacznie mniej niż za pełne miejsce, a jednocześnie, kilkuletniemu maluchowi taki nocleg w zupełności wystarczy.

Zdarza się również, że niektóre apartamenty Szczyrk dopuszczają możliwość, by niemowlęta i bardzo małe dzieci spały w jednym łóżku z rodzicami. W takiej sytuacji, ich pobyt nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Nie jest to jednak reguła i warto każdorazowo dopytać u źródła (czyli obsługi), jakie zasady faktycznie obowiązują.

Polityka dotycząca noclegów dla małych dzieci nie jest przedmiotem żadnej odgórnej regulacji, dlatego też to, czy noclegi szczyrk będą dla najmłodszych bezpłatne czy nie – zależy wyłącznie od wewnętrznej polityki danego obiektu.

Szczyrk noclegi – dodatkowe atrakcje, wyżywienie

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając apartamenty Szczyrk, jest możliwość skorzystania na terenie obiektu z jakichkolwiek dodatkowych atrakcji. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy wybieramy się z dziećmi, które – w razie niepogody – wymagają po prostu zajęcia im czasu. Niektóre lokale zostały przygotowane pod kątem rodzin z dziećmi i w coraz więcej ilości hoteli w Szczyrku można znaleźć również sale zabaw dla gości.

Jeśli mamy w planach na wakacjach jedynie odpoczywać, a gotowanie i wymyślanie posiłków zostawić w domu – należy sprawdzić również, czy wybrane przez nas Szczyrk noclegi zapewniają odpowiadające nam wyżywienie. Jeżeli nie – to należy zobaczyć, jak daleko od bazy noclegowej znajdują się najbliższe restauracje. To pozwoli zorientować się, czy spożycie posiłku bezpośrednio po wyjściu z apartamentu w Szczyrku jest w ogóle możliwe. Jeśli nie – możemy chcieć poszukać innej kwatery, która zapewni stosowne wyżywienie lub będzie się znajdować w pobliżu restauracji, która serwuje również śniadania (nie wszystkie lokale otwierają się przed południem).