Skip to content Skip to footer

Jak dobrać idealne kozaki damskie?

Obuwie to ulubiony element damskiej garderoby. Wśród wielu ulubionych modeli obuwia kobiety bardzo cenią sobie kozaki. Kozaki to nie tylko obuwie zimowe, kojarzone z ciepłem i ochroną przed śniegiem. Dzisiejsze kozaki to również modele stworzone specjalnie na lato czy wiosnę. Jak więc wybrać idealne kozaki, które najlepiej podkreślą figurę i ukryją niedoskonałości? Duży wybór kozaków znajduje się na stronie http://noevision.pl/dla_niej/kozaki.html a oto kilka wskazówek jak wybrać odpowiednie:

Kozaki dla bardzo szczupłych kobiet

Ten problem zna chyba każda bardzo szczupła pani. Noga jest zbyt szczupła i cholewka kozaków odstaje od nogi. Dla takich kobiet najlepsze będą kozaki nieco dłuższe, za kolano. Wówczas cholewka nie będzie nieestetycznie odstawać od nogi. Jeżeli kobieta do tego jest również wysoka, lepiej będzie jeśli wybierze kozaki na płaskiej podeszwie lub na niższym obcasie.

Kozaki dla pań o większych rozmiarach

Panie z pełnymi kształtami mogą napotkać pewne problemy w znalezieniu odpowiednich dla siebie kozaków. Wynika to głównie z tego, że kobiety te zmagają się z pełniejszymi łydkami, co nieco utrudnia dopasowanie obuwia. W takiej sytuacji but powinien dosięgać przed kolano. Takie obuwie optycznie wyszczupli łydkę i doda nodze lekkości. Panie o większych rozmiarach powinny również zdecydować się na obuwie na nieco wyższym obcasie, co jak od zawsze wiadomo optycznie wyszczupla i wydłuża nogę.

Kozaki dla niskiej Pani

Powszechnie wiadomo, że kozaki optycznie skracają nogę. Dlatego też kobiety o niskim wzroście unikają tego rodzaju obuwia. Czy na prawdę jest to konieczne? Nie koniecznie. Jeżeli taka kobieta wybierze model na wysokim obcasie, z lekko szpiczastym noskiem może okazać się że jej sylwetka nabrała kilku dodatkowych centymetrów. Takie Panie powinny jednak faktycznie unikać kozaków na płaskiej podeszwie, ponieważ mogą wyglądać ciężko i podkreślić jedynie niski wzrost.

Jak widać kozaki to obuwie wbrew pozorom bardzo uniwersalne. Jeżeli model i krój zostaną odpowiednio dobrane to mogą pasować do każdej sylwetki. Ważne jest jednak aby mieć świadomość wyżej wymienionych wskazówek i nie pokusić się o modową wpadkę. Szukając idealnych kozaków niezależnie od sylwetki warto zajrzeć na stronę internetową http://noevision.pl/dla_niej/kozaki.html. Każda kobieta znajdzie tam z pewnością model kozaków odpowiedni do swojej sylwetki i preferencji estetycznych.