Skip to content Skip to footer

Idziemy na łów- wyposażenie

Wbrew obiegowej opinii myśliwy pełni ważną rolę. Nie jest to hobby polegające na bezdusznym mordowaniu zwierząt. Polowania organizowane są w celu utrzymania odpowiedniej populacji dzikich zwierząt, pozwalającej im żyć w dobrej kondycji. Każdy myśliwy jeśli już zabija, to z ogromnym szacunkiem dla przyrody i zwierzyny. Nie jest to jednak tanie zajęcie, każdy myśliwy powinien posiadać własną broń, ekwipunek oraz niezbędne akcesoria łowieckie.

Polować trzeba mieć czym

Rzadko który doświadczony myśliwy ma tylko jedną broń. Przyczyna jest bardzo prosta, najczęściej kojarzona z łowiectwem broń śrutowa nie sprawdza się w starciu z grubym zwierzem. W takim przypadku strzelać trzeba z broni na kule. A jeżeli jest broń to koniecznie wyposażona w takie akcesoria myśliwskie jak futerał i pas na naboje. Pas to bardzo wygodne rozwiązanie podczas polowania na grubego zwierza, a futerał jest niezbędny nie tylko do transportu, ale także by uchronić broń przed kurzem, wilgocią czy uszkodzeniami.

Akcesoria łowieckie bez których żaden myśliwy nie ruszy na polowanie

Polowania to często wielogodzinna wędrówka po lesie, dlatego zestaw akcesoriów myśliwskich, które się ze sobą zabiera powinien być przemyślany. Na wyprawę ma pewno trzeba zabrać ze sobą nóż myśliwski, albo ulubiony specjalistyczny model, albo uniwersalny nóż o prostej rękojeści. By móc wypatrzeć zwierzynę z dużej odległości warto mieć ze sobą lornetkę, najlepiej taką regulowaną.

Dodatkowe akcesoria myśliwskie należy ze sobą zabrać, jeśli polowanie ma się odbywać w nocy, o zmierzchu lub o świecie. Koniecznie trzeba wtedy mieć latarkę. Dobrze sprawdzi się czołówka, która pozostawia wolne ręce, ale część myśliwych preferuje w takich sytuacjach latarki ręczne o dużej mocy. Oprócz tego należy zabrać lunetę z noktowizorem. W przeciwnym wypadku broń będzie bezużyteczna.

Wśród akcesoriów łowieckich, które warto mieć w swoim ekwipunku na polowaniu są też wabiki. Mogą to być wabiki naśladujące odgłosy zwierząt poprzez potrząsanie lub wdmuchiwanie powietrza. Dostępne są też wabiki zapachowe. A skoro już o zapachach mowa warto mieć na wyposażeniu neutralizator zapachów. Jest to środek chemiczny dzięki któremu zwierzętom dużo trudniej wyczuć obecność człowieka.