Skip to content Skip to footer

Dlaczego pacjent wybiera danego dentystę?

Zdecydowanie warto zbadać czynniki, które przywiązują pacjenta do dentysty. Na co pacjenci zwracają największą uwagę? Czy są to ceny? A może jakość wykonywanych usług? A może coś innego?

Kiedy ból zęba powoduje konieczność odwiedzenia dentysty…

Różne są przyczyny, z których pacjent trafia do danego gabinetu. Czasami jest to efekt wielogodzinnych poszukiwań – szukania opinii w internecie, pytania członków rodziny oraz znajomych. Czasem jednak jest to zwykły przypadek. Ząb boli od wielu godzin i nie pozwala zasnąć, zatem pacjent udaje się tam, gdzie po prostu gabinet jest czynny, a dentysta wyraża wolę przyjęcia pacjenta w niestandardowych godzinach, bez wcześniejszego umówienia się. Ból zęba jest jednym z najgorszych rodzajów bólu. Wiele osób potwierdza tę tezę. Jednak dentysta Chorzów batory nie przejdzie obojętnie obok cierpiącego pacjenta i zrobi co w jego mocy, by pomóc. Stomatologia Chorzów to miejsce, gdzie świadczona jest profesjonalna pomoc.

Dlaczego tak wiele osób nie dba o zdrowie jamy ustnej?

W stomatologii panuje taka sama zasada, jak w innych dziedzinach medycyny. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jednak Polacy wciąż wydają się niewiele sobie robić z tego zalecenia, a efekty są opłakane. Spojrzenie do wnętrza jamy ustnej wielu ludzi powoduje załamanie – jak można do czegoś takiego doprowadzić i jakie są przyczyny? Brak pieniędzy? Czy może raczej brak chęci do podjęcia leczenia? Przecież wiele działań można podjąć w ramach NFZ, nie ponosząc przy tym kosztów. W dzisiejszych czasach zupełnie nie trzeba obawiać się, że wizyta będzie bolesna. Wystarczy poprosić o znieczulenie. Potrzeba jest potężna edukacja. Chore zęby to nie tylko zagrożenie dla tych zębów, ale dla całego organizmu.

Piękny koniec leczenia

Lekarstwem na strach przed dentystą na pewno może być znalezienie odpowiedniego dentysty, któremu pozostaniemy wierni na wiele lat. Dobry stomatolog potrafi zrozumieć strach i przerażenie pacjenta, który być może na fotelu dentystycznym, w przeszłości, przeżył traumatyczną sytuację, doświadczył ogromnego bólu i dzisiaj po prostu się boi. Dentysta Chorzów Batory pomoże przełamać strach przed gabinetem dentystycznym, a co za tym idzie, po jednej, kilku, bądź czasem kilkunastu wizytach, całość zakończy się promiennym, białym uśmiechem pacjenta. Taki koniec leczenia to marzenie każdego pacjenta i każdego dentysty. Stomatologia Chorzów zawsze staje na wysokości zadania.