Skip to content Skip to footer

Endermologia – pytania i odpowiedzi

Endermologia oferowana jest przez coraz większą liczbę klinik i gabinetów medycyny estetycznej. Pacjentki często zadają specjalistom pytania na temat zabiegu. Poniżej odpowiedzi na niektóre z nich.

Co daje endermologia i kiedy widoczne są jej efekty?

Wykonanie zabiegu w formie masażu ma na celu przede wszystkim ujędrnienie, wymodelowanie i odmłodzenie skóry. Urządzenie wyposażone w głowicę wspomaga redukowanie komórek tłuszczowych oraz powstawanie kolagenu. Efekty widać po jednym masażu, ale zaleca się wykonanie większej ilości sesji. Dodatkowo zabieg prowadzi także do detoksykacji, czyli oczyszczenia organizmu z nieodpowiednich elementów i substancji. Endermologia Katowice to miejsce, w którym wykonywany zabieg ma również zbawienny wpływ na samopoczucie psychiczne oraz kondycję fizyczną z uwagi na poprawę pracy mięśni, kości, stawów. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie mogą zostać wyeliminowane.

Endermologia Katowice – dla kogo?

Zabieg endermologii przeprowadzany jest u dorosłych pacjentów obu płci. Szczególnie zalecany jest wszystkim tym, którym zależy na poprawie wyglądu niektórych partii ciała (brzucha, pośladków, twarzy, kończyn, pleców) lub skutecznych działaniach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Każdy, kto zdecyduje się na endermologię musi liczyć się jednak z pewnymi efektami ubocznymi. Ponieważ całość ma charakter masażu podciśnieniowego, na ciele mogą początkowo występować ślady w postaci siniaków. Z zabiegu na pewno nie mogą korzystać kobiety ciężarne oraz te, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy urodziły siłami natury lub przez cesarskie cięcie. Przeciwwskazaniem jest tu również choroba nowotworowa, przepuklina, schorzenia żył i występowanie naczyniaków. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Endermologia opinie – co mówią pacjenci?

Masaż podciśnieniowy zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Endermologia opinie – to zatem częsty temat rozmów wśród osób planujących wykonać taki zabieg. W tym wypadku zdecydowanie przeważają pozytywne zdania odnośnie masażu. Dotyczą one głównie świetnych efektów i sprawnie przeprowadzonych czynności. Dobrymi opiniami pochwalić się mogą jednak przede wszystkim renomowane punkty, które są nie tylko świetnie wyposażone, ale zatrudniają także doświadczony personel. Gdzie warto wykonać zabieg, aby być zadowolonym? Jednym z takich miejsc jest Endermologia Katowice. Zaletą gabinetu jest również atrakcyjny cennik i szeroka oferta usług.