Skip to content Skip to footer

Jak dobrać nowoczesne oświetlenie na zewnątrz i wewnątrz domu?

Wraz z nadchodzącymi upałami lata, przychodzi pora modyfikacji oświetlenia przestrzeni na świeżym powietrzu oraz wewnątrz pomieszczeń domu lub mieszkania. Designerskie i luksusowe lampy mogą być nie tylko wyjątkowo efektowne, ale również bardzo funkcjonalne i praktyczne w zastosowaniu.

Designerskie lampy do ogrodu

Odpowiednie oświetlenie wraz z zewnętrznymi schodami i ścieżkami prowadzącymi do głównego wejścia do domu jest niezbędne nie tylko dlatego, że tworzy wyjątkową atmosferę. Zapewnia także bezpieczny transport przez zewnętrzną przestrzeń domu. Nowoczesne lampy w postaci reflektorów są doskonałym wyborem, ponieważ nie oślepiają, zapewniają orientację i podkreślają okoliczną roślinność. Designerskie lampy w postaci żyrandoli sprawdzają się nawet w ogrodzie, na werandzie lub pod altaną. Kładąc nacisk na rośliny, krzaki, kwiaty i drzewa, można stworzyć piękny i dramatyczny efekt. Wykorzystanie odpowiednich lamp designerskich podkreśla nacisk na fakturę pni drzew i daje piękny blask liściom.

Stylowe lampy do wnętrz

Stylowe lampy podłogowe ze sklepu https://idealdesign.pl/nowoczesne-designerskie-lampy-warszawa w pomieszczeniach zewnętrznych są obecnie bardzo modne. W sklepach dostępne są różne stylowe lampy podłogowe w rozmaitych kolorach i kształtach. W połączeniu z oświetleniem zadaniowym, również żyrandol jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Należy jednak dostosowywać pomieszczenia mieszkalne z tak stylową lampą, ponieważ mocno akcentuje kolory, przy jednoczesnym tworzeniu przyjaznego i bardziej pozytywnego środowiska. Wybierając żyrandol ważne jest, aby designerska lampa tego typu wykonana była z odpowiedniego materiału. Nawet w pomieszczeniach wewnętrznych oświetlenie może być narażone na działanie powietrza, kurzu i wilgoci.

Nowoczesne lampy do oświetlania basenu

Basen może stać się najbardziej wyjątkowym miejscem na zewnątrz budynku. Kolor wypełnienia może pomóc w określeniu, ile światła potrzebuje basen. Jaśniejsze barwy odbijają światło, podczas gdy ciemniejsze absorbują je. Basen powinien mieć dwa rodzaje źródeł światła osadzonych w murach, jeden głęboki i jeden płytki. Nowoczesne lampy LED są bardzo dobrym sposobem do uzyskania wyjątkowego i bezpiecznego efektu, który daje możliwość pływania basenem w nocy. Warto połączyć oświetlenie basenu z zastosowaniem odpowiedniej wentylacji. W takim przypadku wentylatory sufitowe zapewniają najbardziej praktyczne rozwiązanie. Instalacja w pomieszczeniach wewnątrz i na świeżym powietrzu jest szczególnie skuteczna w miesiącach letnich, zapewniając chłodną bryzę bez zmiany jakości powietrza.