Skip to content Skip to footer

Czy warto zdecydować się na zabieg zamykania naczynek?

Naczynka na twarzy mogą być źródłem wielu kompleksów. Negatywnie wpływają one na wygląd zewnętrzny. Twarz staje się czerwona na skutek nagłego dopływu krwi np. w momencie zmiany temperatur, stresu, czy też silnych emocji. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach niemal każdy może pozwolić sobie na zamykanie naczynek na twarzy. Jest to zabieg powszechnie dostępny, a zarazem niedrogi.

Eliminacja niedoskonałości

Poprzez zabieg zamykania naczynek na twarzy można wyeliminować powstałe niedoskonałości skóry. Popękane naczynka nie wyglądają dobrze. Cera wydaje się być zniszczona, a zarazem zaniedbana. Twarz sprawia wrażenie starszej, niż jest w rzeczywistości.

W zdecydowanej większości przypadków podczas realizacji zabiegu wykorzystuje się innowacyjny laser. To właśnie nowoczesne technologie sprawiają, ze jest to metoda bezinwazyjna, która nie stanowi żadnego ryzyka dla zdrowia. Skóra twarzy stanie się wyraźnie wygładzona, a także jednolita. Nawet bez makijażu będzie ona prezentować się dobrze.

Szybki i bezproblemowy zabieg

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy przebiega sprawnie oraz bezproblemowo. Niemal natychmiast można powrócić do codziennych obowiązków, co dla wielu osób stanowi zaletę. Nie trzeba obawiać się długotrwałej rehabilitacji, która mogłaby zakłócić normalny tryb życia. Oczywiście warto jest pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie należy eksponować jej na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Tylko wtedy efekty zabiegu będą długotrwałe.

W wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby zamknąć wszystkie problematyczne naczynia krwionośne. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Nie trzeba obawiać się wygórowanych cen – ważne jednak jest to, aby wybrać kosmetologa, czy też lekarza medycyny estetycznej, który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Brak dolegliwości bólowych

Wiele osób obawia się, że zamykanie naczynek na twarzy generuje ból. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż zaawansowane urządzenia sprawiają, że jest to zabieg niemal bezbolesny. Warto wspomnieć również o specjalistycznych systemach chłodzących, które stanowią pewnego rodzaju znieczulenie.

O liczbie zabiegów decyduje specjalista wykonujący zabieg. Może on ocenić rzeczywisty stan skóry twarzy. Pamiętajmy, że każdy przypadek jest zupełnie inny. Może okazać się tak, że naczynka będą musiały być zamykane kilkukrotnie. Największą zaletą zastosowania lasera jest fakt, że zapewnia on relatywnie długotrwałe efekty. Nie trzeba obawiać się, że problem powróci po kilku tygodniach.