Skip to content Skip to footer

Czy warto kupować skórzane buty?

Na rynku są zarówno buty ze skóry ekologicznej, tekstylne, zamszowe, ale również ze skóry naturalnej. Chociaż te ostatnie przewyższają swoją ceną inne, mają wielu zwolenników. Czy naprawdę warto w nie zainwestować i jak o nie dbać?

Wysoka jakość i wytrzymałość

Z pewnością można powiedzieć, że skórzane damskie buty, czy te przeznaczone dla panów cechują się znacznie większą solidnością i trwałością niż obuwie innego typu. Skóra dobrze pielęgnowana przez długie lata zachowa piękny wygląda, podczas kiedy na przykład imitująca ją skóra ekologiczna po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji będzie już poprzecierana i popękana.

Kolejnym ważnym walorem skórzanych damskich butów jest fakt, że pozwalają one stopie oddychać. Dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza stopa nie poci się aż tak bardzo. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnego uczucia spoconych stóp, a także brzydkiego zapachu. Takie buty doskonale dopasowują się do stopy, dzięki czemu ryzyko otarć czy dyskomfortu może być zredukowane do minimum.

Jak dbać o buty skórzane?

Zarówno damskie buty skórzane, jak i te męskie warto od razu po zakupie zaimpregnować. Dzięki temu będą one chronione przed zgubnym działaniem wilgoci. Na co dzień można je czyścić szmatką, ale jeżeli na na skórze pojawią się większe zabrudzenia, których nie da się usunąć ściereczką, warto użyć zmywacza do skóry.

Do skórzanych damskich butów dobrze jest kupić także pastę i stosować ją od czasu do czasu w niewielkiej ilości. Polecany jest też krem do rąk, który nawilża i odżywia skórę. Wystarczy odrobinę nanieść na gąbkę i wypolerować obuwie a na pewno będzie służyć wiele sezonów.

Jak taniej kupić buty skórzane?

Jeżeli obuwie nie jest objęte promocjami, z pewnością będzie drogie i chociaż taka inwestycja się opłaca warto wiedzieć, jak zapłacić mniej. Na pewno warto chodzić na tego typu zakupy w czasie sezonowych wyprzedaży letnich i zimowych. Buty na zimę kupuje się właśnie pod koniec sezonu na drugi rok. Podobnie te wiosenne i letnie. Wtedy można liczyć na spory rabat.

Warto także śledzić różne promocje niezależne od wyprzedaży sezonowych. Na przykład w sieci można zaleźć kody rabatowe do sklepów z butami lub po prostu wejść w takim sklepie online na dział wyprzedaży. W sklepach stacjonarnych zaś przecenione buty zazwyczaj stoją na końcu sklepu lub w specjalnym punkcie z okazjami na przykład ze względu na pozostanie ostatniej pary. Dzięki skorzystaniu z takich rad można czasem skórzane buty kupić nawet o połowę taniej lub mieć dwie pary w cenie jednej.