Skip to content Skip to footer

Czy warto zainwestować w skórzane czółenka?

Buty to dopełnienie wizerunku i od ich jakości zależy między innymi to, jak będziemy postrzegani w relacjach służbowych czy prywatnych. To stwierdzenie może się wydawać przesadą, a jednak wiele osób oceniając innych patrzy na buty. Dlaczego więc warto zainwestować w skórzane czółenka?

Skóra na lata

Buty skórzane to synonim klasy oraz elegancji. Prezentują się stylowo i gustownie, ale nie tylko o względy wizualne chodzi. Chociaż skóra to większy wydatek niż buty z innego materiału, na pewno warto zakupić sobie chociaż jedną czy dwie pary klasycznych skórzanych czółenek w czarnym kolorze i ponadczasowym fasonie, ponieważ takie buty przydadzą się na każdą okazję od wesela, poprzez rozmowę o pracę aż na pogrzebie skończywszy.

Dobrze pielęgnowana, czyli czyszczona i smarowana kremem do rąk skóra będzie się dobrze prezentować przez wiele lat. Ponadto materiał ten jest niezwykle przyjazny stopie. W czółenkach skórzanych noga się nie poci, więc nie ma też dyskomfortu wynikającego z nieprzyjemnego odczucia mokrej stopy ani nieprzyjemnego zapachu. Zadbane buty ze skory mogą przetrwać nawet ponad dekadę, szczególnie gdy jednej i tej samej pary nie nosi się codziennie.

Jaki kolor czółenek kupić?

Na pewno podstawą są wspomniane wcześniej czarne skórzane czółenka na średnim obcasie, które sprawdzą się do pracy i na rodzinny obiad. Warto jednak mieć w swojej szafie modele nieco bardziej odważne, jak chociażby jedną parę czerwonych czy kanarkowych butów. Jeżeli czerń nie jest ulubionym kolorem którejś z pań, może ona zastąpić klasyczne buty szarością czy brązem.

Czy decydować się na klasyczne zaokrąglone noski czy też te wydłużone? Te drugie na pewno wyglądają bardziej drapieżnie i seksownie. Te pierwsze zaś profesjonalnie i kobieco. Tak czy inaczej, powinny mieć one obcas, ponieważ dzięki niemu sylwetka prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Gdzie kupić tanie skórzane czółenka?

Na pewno warto polować na obniżki, rabaty i okazje nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale przede wszystkim w sieci, ponieważ sklepy internetowe od razu są w stanie zaoferować co najmniej kilkadziesiąt złotych niższą cenę niż te stacjonarne.

Duży rabat w sklepie internetowym, darmowa wysyłka lub obniżka na drugą parę są doskonałą okazją do tego, by kupić sobie od razu 2 lub trzy pary i mieć uzupełnioną garderobę na kilka lat. Dzięki temu nie ma konieczności zastanawiania się nad tym, jakie buty założyć każdego ranka, gdyż klasyczne czółenka ze skóry doskonale uzupełnią każdy strój i nawet jeżeli będzie on skromny, dodadzą mu klasy i uroku.