Skip to content Skip to footer

Czujnik zaniku fazy

Przekaźniki kontroli faz należą do urządzeń, które służą do ochrony silników elektrycznych, zasilanych przy pomocy sieci trójfazowej. Ich zadaniem jest zabezpieczenie silnika, gdy następuje zastój napięcia w co najmniej jednej fazie bądź nieregularności napięć pomiędzy fazami, jak również zmiany rozkładu podłączenia faz, które powodują niewłaściwą pracę lub rozpad silnika.

Zastosowanie czujnika kolejności i zaniku fazy

Czujnik kolejności i zaniku fazy służy przede wszystkim do zabezpieczenia kierunku obrotów silnika, w przypadku zmiany faz przed czujnikiem. Wartym zaznaczenia jest, że bezwład napięcia w przypadku chociażby jednej, dowolnej fazy lub dysproporcja napięciowa pomiędzy fazami spowoduje wyłączenie silnika. W podanych odchyłkach uruchomienie silnika jest niemożliwe. W sytuacji zmiany organizacji faz przed czujnikiem, która powoduje niepożądaną zmianę kierunku wirowania silnika, czujnik kontroli faz nie umożliwi uruchomienie silnika. Jego ponowne funkcjonowanie jest możliwe tylko w przypadku powrotu odpowiedniej kolejności faz.

Warto odnotować, że czujnik kolejności i zaniku fazy to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w sieciach trójfazowych, jego obecność ma istotne znaczenie w przypadku zaniku zasilania lub wystąpienia niewspółmierności napięć. Na rynku istnieje cały szereg produktów, wśród których można znaleźć przeróżne czujniki zaniku fazy, czujnik kontroli faz i czujnik kolejności i zaniku fazy.

Szeroki wybór czujników na rynku

Każdy w łatwy sposób znajdzie interesujące go sprzęt, który będzie najlepiej dopasowany do własnych potrzeb. Każdy czujnik kontroli faz, a także inne produkty zostały dokładnie opisane, włącznie ze skrupulatnymi właściwościami technicznymi oraz wyszczególnieniem konkretnych czujników.

Czujnik zaniku fazy należy do urządzeń, które machinalnie wyłączają pracę silnika przy dłuższych zmianach napięcia.
Czujnik zaniku fazy, służy przede wszystkim do asekuracji silnika trójfazowego przed zniszczeniem. W tej sytuacji urządzenie ochrania również silnik przy niesprawności styków. Jego powtórne włączenie jest możliwe dopiero po usunięciu awarii.

Czujnik kontroli faz jako praktyczne rozwiązanie na każdą kieszeń

Stosowanie czujnika zaniku fazy ze sklepu https://www.egniazdka.pl/czujniki-kolejnosci-i-zaniku-fazy-c-12_19.html jest niesłychanie praktyczne oraz efektywne. Jego działanie polega na odłączeniu silnika w momencie wystąpienia jednej z podanych anomalii. Wyłączenie następuje z pewnym opóźnieniem, w związku z tym silnik nie zostaje wyłączany w przypadkach pojawienia się chwilowych zaników napięcia. Jego zastosowanie nie przeszkadza w użytkowaniu oraz nie zakłóca normalnej pracy urządzenia.
Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Czujnik kontroli faz znajdzie zastosowanie zarówno w naszych domach, jak i biurach, halach, czy magazynach. Jest to urządzenie niewątpliwie przydatne, a zarazem stosunkowo tanie.