Skip to content Skip to footer

Co muszą zawierać dobrej jakości kurtki rowerowe męskie?

Kurtki rowerowe zdecydowanie są naprawdę niezbędne podczas jazdy na rowerze. Jak jednak wybrać takie kurtki rowerowe męskie? Co obowiązkowo muszą one zawierać? Na co na pewno trzeba tutaj patrzeć?

1) kieszenie w odpowiednim miejscu

Przede wszystkim w takich kurtkach rowerowych wszelkie kieszenie powinny być na odpowiednich miejscach. Co to w zasadzie oznacza? Otóż jadąc na rowerze naprawdę w ogóle nie potrzebujemy zwykłych kieszeni rowerowych gdzieś tam po bokach. Znacznie istotne w zasadzie jest tutaj to, aby kieszonek było wiele, obowiązkowa jest kieszonka z tyłu oraz zapinana kieszeń na dokumenty, klucze itp.

2) wysoki kołnierz zamkiem

Jadąc na rowerze, koniecznie trzeba także zadbać o to, aby zabezpieczyć się przed wiatrem. Czemu jest to takie istotne? Otóż jeśli tego nie zrobimy, to bardzo szybko będziemy mieć naprawdę bardzo spore problemy ze stawami. Dlatego też kurtka rowerowa męska obowiązkowo musi posiadać wyższy kołnierz.

3) dłuższe rękawy i plecy

Co więcej, kurtki rowerowe męskie również muszą mieć dłuższe rękawy oraz tył – to także związane jest właśnie w dużej mierze z narażeniem na naprawdę bardzo niesprzyjające często warunki atmosferyczne.

4) odpowiedni materiał

Warto także podkreślić, że kurtka rowerowa męska, która naprawdę jest dobrej jakości, musi także być wykonana z odpowiedniego materiału. Co go będzie cechowało? Na pewno to, że nie będzie się on gniótł. Dalej, musi on być odporny na wiatr i deszcz i trzymać dobrze ciepło. Jednocześnie jednak musi to być materiał w pełni oddychający. Jak zatem widać – wymagań tutaj jest całkiem sporo.

5) bezpieczeństwo na drodze

Bardzo istotny jest także fakt bezpieczeństwa na drodze. Z tego powodu każda prawdziwa kurtka rowerowa męska powinna posiadać specjalne odblaski umieszczone tak, aby kierowca samochodu zauważył rowerzystę. To jednak nie wszystko.

Czasem widzi się na ulicach rowerzystów, którzy jadą z kurtką aż napęczniałą od pędu wiatru czy z powiewającymi jakimiś sznurkami itp. To jest bardzo niebezpieczne i prawdziwe kurki rowerowe powinny przylegać gładko do ciała ani nie mogą mieć żadnych elementów, które swobodnie powiewają.

Podsumowując, prawdziwe kurtki na rower dla mężczyzn naprawdę powinny spełniać dość wiele wymogów. Do tego wszystkiego jeszcze istotne jest, aby były naprawdę bardzo wygodne i komfortowe.