Skip to content Skip to footer

Ciekawe szklaki rowerowe – gdzie wybrać się na weekend?

Chociaż prawdziwa gratka dla rowerzystów zaczyna się wiosną, to warto wspomnieć, że istnieje spora grupa pasjonatów górskich, którzy uwielbiają podróże na dwóch kółkach, wczesną jesienią. Gdzie najlepiej wybrać na weekendowy wypad z rowerem? O tym piszemy w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

CIEKAWE SZLAKI ROWEROWE

Wiele rodzin coraz chętniej wybiera się na wspólne wypady rowerowe. Jeżeli szukamy miejsca, które będzie idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, warto rozważyć noclegi w Ustroniu. Malownicze uzdrowisko świetnie nadaję się do wypadów w góry, wycieczek rowerowych, czy pieszych wędrówek. Nie brakuje również atrakcji dla dzieci, które z pewnością będą zadowolone z wizyty w Leśnym Parku Niespodzianek.

Warto zadbać także o to, aby hotel, czy pensjonat, który wybieramy, był blisko określonej trasy, którą chcemy przebyć. Tanie noclegi Ustroń, Wisła, Kraków — bez względu na to, gdzie chcemy się udać, nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć coś w przystępnej cenie.

Jaki trasy przechodzą przez Ustroń?

1. Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń
2. Wiślana Trasa Rowerowa
3. Trasa rowerowa nr 24 (Pętla rowerowa Euroregionu Śląsk Cieszyński)
4. Główny Karpacki Szlak Rowerowy (621 km)
5. Trasa rowerowa nr 13 – Ustroń – Jastrzębie-Zdrój – Rybnik (82 km)
6. Trasa rowerowa nr 12 – Jaworze – Górki Wielkie – Ustroń (22 km)
7. Trasa rowerowa nr 256 – Dzięgielów – Ustroń (8,5 km)

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

POZOSTAŁE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Bez względu na to, w jakim celu wybieramy się do Ustronia, nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby zagospodarować sobie wolny czas. Ustroń tanie noclegi z pewnością pomagają w podjęciu decyzji związanej z tym, gdzie dokładnie się zatrzymać. Jeżeli poszukamy noclegów odpowiednio wcześniej, możemy spotkać wiele atrakcyjnych ofert.

Wśród pozostałych atrakcji, warto wyróżnić między innymi:

– Ośrodki narciarskie — w Ustroniu działają 3, a każdy z nich dysponuje przynajmniej jednym wyciągiem krzesełkowym.
– Piesze szlaki turystyczne i spacerowe.
– Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”.

Na koniec, warto podkreślić regionalne jedzenie, którego nie spotkamy w innych miejscach polski. Kuchnia śląska to lata tradycji i niezastąpionych smaków, które już dawno wróciły do łask. Kwaśnica, kluski, rolada — to z pewnością pozycje, które znajdziemy w każdym menu.