Skip to content Skip to footer

Chorzy na niepłodność

Niepłodność nazywana jest chorobą, która nie boli. Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka trudno zorientować się, że kobieta lub mężczyzna nie potrafią począć dziecka. Tymczasem niepłodność potrafi doprowadzić do poważnej depresji i wielu innych chorób psychicznych. Ludzie ogromnie cierpią z tego powodu. Do kliniki leczenia niepłodności przychodzą ludzie w bardzo złym psychicznym stanie.

Psychiczne aspekty niepłodności

Kiedy kobieta i mężczyzna zaczynają starania o dziecko, zazwyczaj są pozytywnie do tego nastawieni i wierzą, że szybko się uda, szczególnie jeżeli ani jedna ani druga strona nie cierpi na żadne poważne choroby przewlekłe. Nie ma wtedy powodów, aby przypuszczać, że wystąpią kłopoty. Tymczasem wiele par ma problemy z zajściem w ciążę. W niepłodności mówi się o problemie pary, nie tylko kobiety albo mężczyzny. W końcu rodzicami chce zostać dwójka ludzi. Dlatego też trzeba przebadać i zdiagnozować zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Psychiczne aspekty niepłodności mają duży wpływ na ostateczny sukces lub porażkę.

Adopcja czy in vitro?

Bardzo często zdarza się, że kiedy para, mówiąc kolokwialnie, odpuści sobie starania, wtedy kobieta zachodzi w ciążę. Medycyna nie jest w stanie do końca wyjaśnić tego fenomenu. Trzeba jednak przyznać, że tak czasami się zdarza. Psychika odgrywa zatem bardzo dużą rolę w procesie starania się o ciążę. Wiele par prędzej czy później stanie przed dylematem, czy rozpocząć procedurę in vitro czy też pójść do ośrodka adopcyjnego. Oczywiście sama adopcja nie jest prostym procesem i nie każdy może się tego podjąć. Wiele chorób bądź wydarzeń z przeszłości wyklucza kandydatów z procedury adopcyjnej.

Najlepsza opieka

Klinika leczenia niepłodności pomaga parze w przejściu procedury in vitro. Do kliniki leczenia niepłodności zgłasza się para zwykle po kilkunastu miesiącach nieudanych starań o dziecko. Jest to odpowiedni moment, aby zrobić rozszerzoną diagnostykę. Klinika niepłodności Katowice zgromadziła najlepszych lekarzy, najwybitniejszych specjalistów. Dlatego też można bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Każda klinika leczenia niepłodności powinna prowadzić statystyki, ile prób zakończyło się sukcesem a ile było porażek. Klinika niepłodności Katowice to gwarancja najlepszej opieki na pacjentem.