Skip to content Skip to footer

Chcesz samodzielnie stworzyć grę komputerową? Wybierz kurs on-line!

Tworzenie gier komputerowych nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które w tej dziedzinie posiadają kierunkowe wykształcenie i wieloletnie doświadczenie. Zacząć może niemalże każdy z nas. Najlepszym pierwszym krokiem jest zapisanie się na kurs tworzenia gier!

Wiele osób marzy o tym, aby samodzielnie tworzyć gry komputerowe i w ten sposób realizować swoje pomysły i dzielić się nimi z innymi. Oczywiście, tworzenie gier to również świetny sposób na zarobek. Obecnie game developerzy na swoich grach mogą zarobić naprawdę sporo.

Jak wobec tego zacząć swoją przygodę z tworzeniem gier komputerowych? Przede wszystkim warto pomyśleć o odpowiednim kursie, który może zaprezentować wszystkie potrzebne informacje.

Jaki kurs na tworzenie gier będzie najlepszy? W jaki sposób można rozpocząć naukę? W jaki sposób można zdobywać nowe informacje?

Tworzenie gier 2D – najlepsze dla początkujących


Dla osób, które dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę z grami, najlepszym wyborem będzie tworzenie gier 2D, czyli dwuwymiarowych. Gry tego rodzaju są prostsze w projektowaniu oraz w realizacji od gier trójwymiarowych, a przy tym także dają bardzo szerokie możliwości.

Kurs uczący tworzenia gier 2D pozwala kursantowi na zdobycie potrzebne wiedzy i umiejętności do przygotowywania takich gier, jak gry:

• platformowe,
• zręcznościowe,
• logiczne,
• przygodowe,
• wyścigowe,
• RPG.

Warto także wskazać, że tworzenie gier 2D jest jak najbardziej możliwe tylko przez jedną osobę, która może wtedy zająć się wszystkim związanym z grafiką, mechaniką, fabułą i innymi kwestiami. W tym celu najlepiej wykorzystywać pomocne narzędzia programistyczne do tworzenia gier, na przykład Unity, który posłużył do stworzenia wielu popularnych tytułów.

Jak rozpocząć naukę tworzenia gier?


Przyszli game developerzy mogą wybrać specjalne kursy poświęcone tematyce tworzenia gier komputerowych.

To najczęściej kursy kompletne, które informują, jak wygląd tworzenie gier od początku aż do końca. Bardzo często pokazują również, jak przygotować samemu grę krok po kroku, dlatego nie przekazują tylko i wyłącznie suchych faktów.

Kursy pozwalające na tworzenie grier 2D dostępne są nie tylko jako kursy stacjonarne, ale coraz częściej realizowane są również jako kursy on-line, które dostępne są przez przeglądarkę internetową oraz na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu można uczyć się o dowolnej porze – w miejscu, w którym jest nam najwygodniej.

Oczywiście, nowi game developerzy nie powinni zapominać o tym, aby po zakończeniu kursu nadal się rozwijać – wtedy można uzyskać jak najlepsze efekty!

Źródło tekstu: http://ifun4all.com/