Skip to content Skip to footer

Automatycznie zapisany szkic

Sylwestrowa noc to bez wątpienia bardzo ważny czas dla każdego. Ta noc to początek czegoś starego, szansa na nowy początek, na nowe życie. W związku z tym, warto spędzić ją naprawdę ciekawie. Tymczasem jednak wiele naszych decyzji blokowanych jest przez nieprawidłowe informacje krążące po sieci. Jak prezentują się mity odnoszące się do sylwestra nad morzem?

Mit numer jeden – Nowy Rok nad morzem to bardzo kosztowna inwestycja

Przede wszystkim, bardzo wiele osób sądzi, że spędzenie Sylwestra nad morzem to naprawdę bardzo kosztowna sprawa. A zatem spora część osób rezygnuje od razu z tego pomysłu. Tymczasem warto mieć na uwadze to, że wcale nie musi to być kosztowna sprawa, choć oczywiście może.

Po pierwsze – trzeba wcześniej zamówić kwaterę i ewentualnie także środek transportu. Wcześniej oznacza w tym przypadku najpóźniej we wrześniu, czasem nawet jeszcze wcześniej, jeśli jest to możliwe. Dalej, wiadomo, że luksusowy hotel zawsze będzie drogi – niemniej można także z powodzeniem zanocować gdzieś w pokoju o nieco niższym standardzie. Warto także unikać zatłoczonych centrów.

Mit numer dwa – Sylwester nad morzem jest zimny i wietrzny

Czy naprawdę tak musi być? Przede wszystkim, nikt nie powiedział, o jakie morze chodzi! Można pomyśleć o spędzeniu sylwestra nad Morzem Śródziemnym i wielu innych ciekawych miejscach na świecie.

Ponadto, nawet jeśli chodzi o Morze Bałtyckie, to warto mieć na uwadze fakt, że będzie tam zdecydowanie cieplej niż w górach. Zima nad morzem jest łagodniejsza, bardzo malownicza i całkiem przyjemna.

Mit numer trzy – Nowy Rok nad morzem nie ma sensu, będzie nudny

Skoro jednak trzeba wszystko wcześniej zaplanować, pokoje w centrum będą drogie itp, to po co w ogóle spędzać sylwestra nad morzem? Przede wszystkim, warto się zastanowić, ile w zasadzie wydajemy na zwykłego sylwestra, nawet w domu – to wcale nie jest mała kwota.

Ponadto, sylwester nad morzem nie ma szans być nudny. Tutaj bowiem w końcu mamy szansę odpocząć, zresetować się, zrelaksować. Co więcej, można zobaczyć coś ciekawego, spędzić czas w pięknej scenerii. Warto zauważyć, że nawet zwykłe pójście nad morze sylwestrową nocą będzie miało w sobie już coś niepowtarzalnego i magicznego, co zdecydowanie warto przeżyć.

Podsumowując, sylwester nad morzem naprawdę ma swoje uroki i zdecydowanie warto choć raz w życiu to przeżyć. Nawet za cenę wcześniejszego załatwienia wszystkich noclegów i przejazdów.