Skip to content Skip to footer

Zioła peruwiańskie – czy to lek na wszystko?

Obecnie bardzo silny trend w poszukiwaniu naturalnych metod leczenia różnych schorzeń powoduje, że osoby cierpiące na niektóre choroby starają się zastąpić farmaceutyki ziołami. Do takich specyfików należą peruwianskie ziola lecznicze – vilcacora. Warto dowiedzieć się jakie prawdziwe jest ich działanie.

Czym są peruwiańskie zioła znane jako vilcacora?

Ta popularna na terenie Ameryki południowej roślina jest znana od wieków miejscowej ludności, a stosowana była na wiele bardzo różnych dolegliwości. Rdzenne ludy wierzyły w niezwykłe właściwości lecznicze, jakie posiadają zioła peruwiańskie.

Ta popularność została oczywiście wykorzystana do wprowadzenia vilcacory do obrotu w Europie. Peruwianskie ziola lecznicze są reklamowane jako panaceum na wiele dolegliwości, jednak nie są lekiem, a po prostu suplementem diety.

Do przygotowania preparatów wykorzystuje się wszystkie części rośliny. W sprzedaży dostępne są wyciągi, napary, herbatki, a także płyny, które stosuje się zgodnie z zaleceniami producenta.

Na jakie choroby polecane są zioła peruwiańskie?

Producenci polecają preparaty z vilcacory na wiele bardzo odmiennych dolegliwości. Najczęściej jest to astma oraz choroby alergiczne. Wyciąg z ziół może łagodzić uciążliwe objawy, jeśli są one niezbyt intensywne.

Do innych schorzeń, na które polecane są tego rodzaju zioła należą choroby układu nerwowego, nadciśnienie, nerwice, depresje, reumatyzm, grzybice, choroby skóry, a nawet zapalenia układu moczowo płciowego.

Z całą pewnością stosowane peruwiańskie zioła na takie dolegliwości mogą wspomagać zasadnicze leczenie, jednak zdecydowanie trzeba ich stosowanie skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Kiedy stosowanie ziół pochodzących z Peru nie daje pożądanych efektów?

Mimo, że niektóre firmy reklamują tego rodzaju zioła jako skuteczne leki na nowotwory oraz AIDS, nie istnieją żadne badania, które potwierdzałyby takie właściwości.

Należy z dużą dozą ostrożności podchodzić do takich rewelacji i zdecydowanie konsultować przyjmowanie z lekarzami specjalistami. Dopóki badania naukowe nie potwierdzą działania na takie choroby nie warto ryzykować własnym zdrowiem.

Pozytywnym wpływem vilcacory w ciężkich chorobach jest wspomaganie podnoszenia odporności organizmu osoby, która ją stosuje.