Skip to content Skip to footer

Zimowe atrakcje w Szczyrku

Każdego roku bogata infrastruktura narciarska Szczyrku przyciąga do tego miasta tysiące miłośników białego szaleństwa. To miasto położone jest na terenie malowniczego Beskidu Śląskiego i zdecydowanie zasługuje na szczególną uwagę. Poza stokami narciarskimi Szczyrk ma również do zaoferowania bogatą i zróżnicowaną infrastrukturę turystyczną, za której sprawą miasto to jest również chętnie odwiedzane latem.

Narty w Szczyrku

Nie ulega wątpliwości, że aby cieszyć się w pełni z jazdy na nartach, potrzebne są do tego rozbudowane stoki, które w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych są odpowiednio naśnieżane, aby zapewnić ich użytkownikom optymalne warunki do jazdy. Oczywiście właśnie na takie stoki mogą liczyć ci narciarze, którzy decydują się zimą na przyjazd do Szczyrku. Apartamenty Szczyrk dostępne są w przystępnych cenach i gwarantują one wygody, które pozwolą w komfortowych warunkach odpocząć po całym dniu intensywnej jazdy.

Niespieszny wypoczynek

Oczywiście nie każdy jest fanem aktywnego wypoczynku na narciarskim stoku. Turyści, którzy chcą odpocząć i zrelaksować się na łonie natury także powinni zdecydować się na wygodne noclegi Szczyrk. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi rozbudowana infrastruktura SPA&Wellness. Szczyrk noclegi to wspaniała okazja do skorzystania z jednego z centrów odnowy biologicznej i oczyścić swoje ciało i swój umysł. Apartamenty Szczyrk będą więc doskonałym wyborem dla każdego.

Moc atrakcji dla każdego

Większość turystów wynajmuje noclegi Szczyrk, aby korzystać z licznych stoków i wyciągów narciarskich, jednak miasto nie pozwoli nudzić się nawet w czasie złych warunków pogodowych. Miłośnikom aktywnego wypoczynku z całą pewnością spodobają się zadaszone korty tenisowe, a także basen. Na terenie basenu znajduje się sauna, w której można odpocząć i zrelaksować mięśnie.

Zwiedzanie zabytków w Szczyrku

Warto wybierać Szczyrk noclegi blisko centrum miasta, ponieważ wtedy wypoczywający będą mieli blisko do każdego zabytku lub innej atrakcji. Ogromną popularnością cieszy się między innymi Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, czyli najstarsza świątynia w Szczyrku. Ten niezwykły kościół powstał w roku 1800 w całości z drewna. Doskonale zachowane sanktuarium to ważny obiekt turystyczny na mapie miasta, która może zaoferować również doskonałą kuchnię regionalną.