Skip to content Skip to footer

Zabieg depilacji laserowej okolic bikini

Depilacja laserowa bikini jest obecnie oferowana w wielu gabinetach kosmetycznych i nieustannie cieszy się popularnością oraz uznaniem, które jest zupełnie zasłużone – tego rodzaju zabieg usuwania niechcianego owłosienia niesie za sobą wiele zalet, poczynając na aspekcie estetycznym, aż po higienę.

Co warto wiedzieć o zabiegu, jakim jest depilacja laserowa bikini?

Warto wiedzieć, że tego rodzaju zabieg może być oferowany w kilku wariantach. To klientka decyduje, jaki obszar owłosienia chce usunąć i jaki rodzaj depilacji laserowej bikini wybierze – może to być depilacja włosków do linii bikini, lub też tak zwana depilacja głęboka, to znaczy całkowite usunięcie owłosienia z miejsc intymnych.

Co więcej, również depilacja głęboka może być zaproponowana w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest depilacja brazylijska, czyli usunięcie włosów z okolic bikini, ale z pozostawieniem cienkiego paska sięgającego aż do wzgórka łonowego. Drugim wariantem depilacji głębokiej jest depilacja hollywoodzka, czyli zupełne usunięcie włosków, tak, że strefa intymna jest zupełnie gładka.

Zalety depilacji laserowej bikini

Opisywany zabieg oczywiście pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia w sposób trwały, dzięki czego zwyczajne, codzienne funkcjonowanie każdej kobiety staje się znacznie bardziej komfortowe. Dzięki temu, że zabieg depilacji laserowej miejsc intymnych należy powtarzać co kilka miesięcy, jest to spora oszczędność czasu w porównaniu z innymi rodzajami depilacji.

Kolejną zaletą tego zabiegu jest to, że pozwala on osiągnąć zamierzony efekt bez wywoływania skutków ubocznych, takich jak podrażnienia skóry najbardziej wrażliwych miejsc. Depilacja laserowa okolic bikini jest zupełnie bezpieczna.

Przebieg zabiegu

Depilacja laserowa bikini powinna być poprzedzona konsultacją. Dermatolog lub też kosmetolog powinien przeprowadzić wywiad, w trakcie którego stwierdzi, czy nie ma przeciwwskazań do depilacji. Co więcej, powinien on ocenić typ oraz stan skóry i włosów osoby decydującej się na zabieg, po czym wykonać próbę laserową. Dopiero po takim teście przeprowadzany będzie właściwy zabieg. Należy pamiętać, że depilacja laserowa powinna być wykonywana przez lekarza dermatologa, lub kosmetyczkę pod ścisłym nadzorem lekarza.

Warto wiedzieć, że niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort podczas zabiegu depilacji laserowej bikini – kłucie, swędzenie czy też mrowienie – w takim wypadku skórę należy posmarować specjalnym żelem. Co więcej, zabieg może trwać od kilkunastu minut do dwóch godzin, a po zabiegu często występują obrzęki lub też zaczerwienienia, które ustępują najdalej po kilku dniach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med