Skip to content Skip to footer

Jak wybrać torbę na psa?

Torba na psa to bardzo przydatne akcesorium, szczególnie w przypadku małych czworonogów. Znakomicie sprawdza się podczas rozmaitych podróży. Dzięki niej przetransportowanie pupila będzie dla jego właściciela całkowicie bezproblemowe. Jakie nosidełko dla psa wybrać? Poniżej przedstawiono podstawowo parametry, na które należy zwrócić uwagę.

Rozmiar torby

Wybór torby dla psa uzależniony jest w dużej mierze od wielkości naszego czworonoga. Nie powinna być ona zbyt mała, ani zbyt duża. Zbyt ciasna torba na psa nie da pupilowi wystarczającej swobody. Będzie on odczuwał dyskomfort, przez co z pewnością nie będzie spokojny podczas podróży. Zbyt duże nosidełko dla psa również nie jest dobrym pomysłem, gdyż będzie ono dodatkowym obciążeniem dla właściciela (jest to szczególnie odczuwalne, jeśli transporter wykorzystywany jest podczas pieszych podróży.

Przed zakupem torby na psa należy zmierzyć długość i szerokość jego tułowia, wysokość, a także długość łap. Wszystko po to, aby dobrać transporter, który zapewni mu maksimum wygody i bezpieczeństwa.

Jakość materiału

Torba na psa jest po prostu materiałem rozciągniętym na stelażu. Oczywiście posiada ona rączki, tak aby właściciel pupila mógł bezproblemowo przenosić pupila. Należy zaznaczyć, że tego rodzaju nosidełka dla psa są w szczególności narażone na uszkodzenia mechaniczne (pogryzienie, czy też przebicie pazurami). Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby materiał, z którego wykonany jest produkt był wysokiej jakości.

Dobrze jest, jeśli do produkcji torby wykorzystano oddychające i certyfikowane tworzywa. Powinny spełniać one rygorystyczne normy i standardy. Jest to najlepszym potwierdzeniem tego, że pies nie uszkodzi nosidła podczas podróży.

Maksymalny ciężar

Bardzo ważne jest to, aby podczas zakupu torby na psa pamiętać o sprawdzeniu maksymalnego obciążenia. To, że nasz pupil jest niewielkich rozmiarów, nie oznacza, że możemy wybrać pierwszy z brzegu transporter. Musi być on solidny oraz przystosowany do intensywnego użytkowania.

Przeciążone nosidełko dla psa to ogromne niebezpieczeństwo. Mogą zerwać się w nich uchwyty, a nawet dno. Ponadto może wystąpić wiele innych groźnych sytuacji – pies może wypaść z transportera podczas podróży. Należy o tym pamiętać, szczególnie jeśli często przemieszczamy się pieszo z czworonogiem umieszczonym w nosidle. Stres związany z jego uszkodzeniem może sprawić, że pupil ucieknie z miejsca zdarzenia. Warto, więc pozostawić w tej kwestii trochę „luzu” i zakupić transporter o nieco większym udźwigu niż masa ciała psa.