Skip to content Skip to footer

Kiedy warto wynająć wózek widłowy?

Wózek widłowy jest niezbędny w każdej firmie, która posiada dużą powierzchnię magazynową. Jest potrzebny po to, by ułatwić transport, magazynowanie i wysyłkę towarów. W jakich sytuacjach warto wynająć wózek widłowy?

Intensywny rozwój


Wynajem wózków widłowych Śląsk jest szczególnie przydatny w momencie, gdy przedsiębiorstwo rozwija się dynamicznie. Wynajem widlaka to prosty sposób na powiększenie swojej floty bez inwestowania dużych pieniędzy. Dzięki temu, można spokojnie realizować nowe zamówienia, bez obaw o to, że nie wystarczy sprzętu. To proste wsparcie rozwoju firmy, która musi przede wszystkim skupić się na swojej podstawowej działalności, aby utrzymać swoją pozycję na rynku.

Inne inwestycje


Wózki widłowe śląskie są drogie. To specjalistyczny sprzęt, który musi kosztować. Nikogo to nie dziwi, że luksusowe auto ma adekwatną do swojej jakości cenę. Tak samo jest z wózkiem widłowym – im jest bardziej nowoczesny, lepszy – tym jest on droższy. Nie każdy przedsiębiorca chce lub może pozwolić sobie na taki wydatek. Wynajem wózka to stały, niewielki koszt. Dzięki temu, nie ma potrzeby inwestowania na raz dużej kwoty. Przedsiębiorca może pieniądze te przeznaczyć na cele związane z podstawową działalnością firmy lub po prostu je odłożyć na dobrze oprocentowanej lokacie.

Mniej problemów


Wynajem wózka widłowego to mniej problemów dla przedsiębiorcy. Nie musi on tracić cennego czasu na problemy związane z zarządzaniem flotą, niespodziewanymi kosztami serwisowymi lub regularnymi badaniami z Urzędu Dozoru Technicznego. Obowiązki z tym związane są czasochłonne. W przypadku wynajętego sprzętu, leżą one po stronie wynajmującego i to on musi je realizować.

Dostosowanie do zmian sezonowych


Wózek widłowy można wynająć dokładnie na okres, w którym jest potrzebny. Niektóre branże przeżywają szczególnie gorące okresy w ciągu roku, a w pozostałe miesiące odczuwają zastój. Przykładem może być produkcja i handel zniczami. – szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w ciągu kilku krótkich okresów w ciągu roku. Zakup wielu wózków widłowych, które byłyby potrzebne tylko na te krótkie gorące sezony to mrożenie pieniędzy. Przez resztę roku, maszyna nie pracowałaby na siebie, ale nadal trzeba by ją serwisować, właściwie przechowywać oraz dbać o nią. Wynajem krótkoterminowy jest odpowiedzią na ten problem. Sprzęt można wypożyczyć na dzień, tydzień, miesiąc, czy kwartał, w którym jest potrzebny. Potem można go oddać, by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego utrzymaniem.