Skip to content Skip to footer

Szukamy dostawcy odzieży używanej

Pozbywanie się niepotrzebnych ubrań w sposób niekontrolowany jest zwykłą rozrzutnością. Przedsiębiorczość nakazuje wykorzystać nadarzającą się okazję i poprawić własny wynik ekonomiczny. Na odzieży używanej wciąż można zarobić. Potrzebni są jednak stali i solidni dostawcy odzieży używanej.

Największe wyzwanie

Kiedy zapadnie decyzja o rozpoczęciu działalności w branży tekstylnej odzieży z drugiej ręki może okazać się, że najmniejszym wyzwaniem są tak nielubiane przez większość ludzi sprawy urzędowe i być może lokalizacja sklepu. Większym problemem może okazać się znalezienie kontrahenta dostarczającego odzież używaną.

Skąd pochodzi odzież używana dopuszczona do obrotu handlowego?

Dostawcy odzieży używanej z wysp brytyjskich cieszą się renomą wśród właścicieli sklepów. Angielska odzież używana jest najlepszej jakości i zarazem niepowtarzalna. Choć w transporcie tekstyliów używanych trudno znaleźć przecież dwa takie same egzemplarze. Wysoko postawiona jest też poprzeczka sanitarna, którą regulują przepisy wewnętrzne kraju pochodzenia.

Zalecanym kierunkiem dostaw są też kraje skandynawskie. Bogate gospodarki generują duże ilości towaru, który może znaleźć i znajduje nabywców. Klientów zadowolonych z dokonanego zakupu.Szwecja, Dania i Norwegia są dostawcami dobrej jakościowo i niezniszczonej odzieży.

Sposób na dobrego dostawcę odzieży używanej

Solidni dostawcy odzieży używanej posiadają w swojej ofercie urozmaicony asortyment. Mówiąc asortyment, mamy na myśli wiele krajów, z których pochodzi odzież.

Kolejną ważną kwestią jest renoma w branży. Wieść gminna zwykle napiętnuje niesolidność i firmy, które stosują złe praktyki i pozostawiają po sobie złe odniesienia w ocenach.

Warto też sprawdzić jak długo działa na rynku hurtownia, z którą chcemy współpracować. Długi staż i pozytywne opinie powinny być gwarancją udanej współpracy.

Odrobina psychologii

Klientami sklepów z odzieżą używaną są ludzie, którzy chcą być widoczni w tłumie, a nie stanowić tła dla innych. Dogodzenie tak wygórowanym potrzebom nie jest wcale łatwe. Jednak nie chodzi tu o indywidualne preferencje, które trudno sprofilować. Radą na skuteczne działanie w tej sytuacji jest wybieranie odzieży dobrej jakości oczywiście, ale także wcześniej przygotowanej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora