Skip to content Skip to footer

Suknie ślubne dla puszystych

Mankamenty sylwetki łatwo można ukryć dzięki zastosowaniu określonych fasonów i materiałów, a także sprawić, aby masywniejsza i bardziej krągła sylwetka wyglądała subtelnie i kobieco. Nawet jeśli na co dzień nie zawsze bierze się to pod uwagę, to w przypadku kreacji na własny ślub nie można już tego pominąć.

Suknie ślubne dla puszystych – idealnie dobrane fasony

Zadaniem sukni ślubnej plus size jest podkreślenie atutów sylwetki i ukrycie mankamentów, dlatego ich fasony zawsze dobierane są tak, aby nawet tęższa figura prezentowała się kobieco i delikatnie. Kobiety o pełniejszych kształtach to także różne typy sylwetek, np. o cechach gruszki, jabłka czy rożka, dlatego suknie ślubne xxl szyte są w bardzo różnych fasonach, aby idealnie dopasować je do każdego typu sylwetki. Ukryją więc pełniejszy brzuch i ramiona czy biodra, a podkreślą biust czy talię co jest bardzo trudne do osiągnięcia w przypadku sukienek przeznaczonych dla kobiet szczupłych.

Suknie ślubne plus size to także możliwość przymierzenia każdej sukni, która przypadnie nam do gustu, co nie jest możliwe w przypadku sukni uszytej na szczupłą modelkę – nawet jeśli bardzo przypadła nam do gustu, to po uszyciu w większym rozmiarze może się okazać, że zniekształca naszą sylwetkę, a do tego jest bardzo niewygodna.

Suknie ślubne xxl – co warto wziąć pod uwagę?

W przypadku sukien ślubnych dla puszystych niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego fasonu. Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak dekolt, krój rękawów, fason spódnicy czy pas. Dzięki temu możemy efektownie podkreślić atuty sylwetki, które przecież posiada każda kobieta i ukryć te partie ciała, z których jesteśmy mniej zadowolone.

Inną kluczową kwestią są dobrej jakości materiały. Suknie ślubne dla puszystych wymagają nieco innych rozwiązań niż te, które są powszechnie stosowane w przypadku szczupłych sylwetek. Muszą one delikatnie obejmować figurę, a nie ją zniekształcać, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzą się delikatne i lejące materiały niż sztywne tiule.

Suknie ślubne plus size są również znacznie skromniejsze, jeśli chodzi o dodatki. Umiar jest w tej kwestii zdecydowanie polecany, ponieważ dodatkowe fałdy, koronki i falbany mogą niepotrzebnie dodawać jeszcze kilogramów.